İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hizmette ayrım yok…

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Antakya’da mevcut tüm mahallelere eşit şekilde hizmet götürdüklerini ve sorunları öncelik sırasına göre değerlendirerek çözüme gittiklerini söyledi.
 
Armutlu Cami Koruma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ziyaretinde, dernek Başkanı Yusuf Akbay’ın mahalle mezarlığına yönelik talepleri sırasında “Mahalle Mezarlığımız 4 mahalleye hizmet götürüyor. Nereden bakarsanız 25-30 bin oy var” şeklinde esprili bir cümle kullanması üzerine konuşan Başkan Savaş, “Tüm samimiyetimle söylüyorum, hangi yerde kaç oy var bakmadan hizmet götürüyoruz. Nerenin hizmete ihtiyacı varsa öncelik sırasına göre çözmeye çalışıyoruz.
 
Eğer aksi olsaydı bugün biz yönetim olarak Saray caddesinin altyapısı için 1 milyon TL’ye yakın para dökmezdik. Saray caddesinden bize kaç oy çıktığı ise ortada. Orayı yapmazdık” dedi. Kendisinin seçimden hemen sonra parti rozetini çıkararak yakasına Türk Bayrağı rozetini taktığını hatırlatan Savaş, “Biz hizmet için geldik ve hizmet için varız” ifadesini kullandı.
 
Daha  3,5 yılım var , hizmete devam…

 
Bir gazetecinin sorusu üzerine Antakya’nın son dönemlerde şantiye alanına döndüğünü hatırlatan Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Görevde henüz 3,5 yılım var. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirerek hizmet götürmeye devam edeceğiz” dedi. Kent merkezinde gerçekleştirilen çalışmalar nedeniyle trafik akışında aksaklıklar yaşandığını hatırlatılması üzerine “çalışma varsa, bir takım sorunlarda olacak.
 
Bunları kabullenmek gerekiyor” dedi. Altyapı çalışmalarının aslında gece saatlerinde yapılması yönünde bir takım çalışmaları bulunduğunu ayrıca belirten Savaş, “Ancak gece saatlerinde yapılan çalışmalardan vatandaşlar rahatsızlık duyuyordu. Bu nedenle gündüz saatlerinde yapmak zorunda kalıyoruz. Ancak fazla gürültülü olmayan Doğal-Gaz çalışmasını zaten gece saat 23.00’e kadar sürdürüyoruz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir