İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hükümet Hataylılardan Özür Dilemelidir

Türk Hava Yolları’nın Hatay’lılara uyguladığı kredi kartı ayrımcılığını TBMM gündemine taşıyan CHP Hatay Milletvekil,i Av. Mevlüt Dudu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’dan açıklama istedi.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
şY’nin telefonla bilet satışı yapan elemanlarından kredi kartı ile bilet satın almak isteyen Av. Mevlüt Dudu, Bilet satış elemanının “orası sınıra çok yakın, kredi kartı ile satış yapamıyoruz” cevabı üzerine hayretler içinde kaldığını belirtti. 
 
 
 
Bilet satış elemanının, ‘orası sınıra çok yakın, kredi kartı ile satış yapamıyoruz’ sözleri üzerine adeta dehşete düştüğünü ifade eden Dudu, “Milletvekili olduğumu söyleyerek yetkili birisi ile görüşmek istedim. Telefonla görüştüğüm yetkili Hatay’da çok fazla kredi kartı sahtekârlığı yaşandığını ve bu yüzden böyle bir uygulamayı başlattıklarını belirtti. “ dedi.
 
 
 
Hatay gibi bir şehrin insanlarının böyle bir töhmet altına sokulmasının kabul edilebilir olmadığını söyleyen Milletvekili Dudu,  “özellikle şY’nin bunu yapması daha da büyük bir ayıptır.” ıfadelerini kullandı.
 
 
 
AKP Hükümetinin ve Ulaştırma Bakanının bu ayıbı bir an önce ortadan kaldırmaları ve tüm Hatay’lı vatandaşlarımızdan özür dilemeleri gerektiğini dile getiren Dudu yaptığı açıklamada, “Konu ile ilgili olarak TBMM’ye soru önergesi verdim. Ulaştırma Bakanı’nın vereceği cevabı merakla bekliyorum.” dedi.
 
 
 
Milletvekili Av. Mevlüt Dudu’nun konu ile ilgili olarak TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde şu bilgiler yer aldı. 
 
 
 
“Geçtiğimiz günlerde şY çağrı merkezinden, telefonla bilet satışı yapan elemanlarından kredi kartıyla bilet almak istediğimde,  yaşadığım bir olay karşısında dehşete düştüm. 
 
 
 
ıstediğim bilet, Hatay çıkışlı olduğu için görevli kişi; kredi kartıyla satış yapamayacağını, sadece rezervasyon yapabileceğini söyledi. Nedenini sorduğumda da “orası sınıra çok yakın” cevabını verdi. Milletvekili olduğumu ve yetkili biriyle görüşmek istediğimi söyledim. Yetkili kişi bu konuyla ilgili olarak “o bölgede çok fazla kredi kartı sahtekârlığı olayları yaşandığını ve bu yüzden bu uygulamayı başlattıklarını” belirtti. 
 
 
 
1.şY çağrı merkezinin, Hatay çıkışlı uçak biletlerinin kredi kartıyla satışının yasaklanmasıyla ilgili başlattığı uygulamanın sebepleri nelerdir?
 
 
 
2.Bu konuyla ilgili olarak Bakanlığınızın çalışanlara gönderdiği talimat neleri içermektedir?
 
 
 
3.Hatay bölgesinde yaşayan halkımızın, çağrı merkezinden, kredi kartı kullanarak uçak bileti almak isteyip, alamamaları ve bu yolla seyahatlerinin kısıtlanmasını ayırımcılık ve kişileri yok sayma dışında neyle açıklayabilirsiniz?
 
 
 
4.Bölgede yaşanan olaylar nedeniyle gergin bir ortam olması dışında, şY’nin uyguladığı bu sistem ile bölge halkının panik yaşamasına sebep olunabileceği ortadadır. Bölgede olası panik yaşanmasına sebebiyet vermenin sorumluluğunu kimler alacaktır?”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir