İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

(HYP) Halkın Yükselişi Partisi…

Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri öztürk, siyasi partilerin belediyeleri ”arpalık” gibi kullandığını iddia ederek, ”Biz partilerle belediyelerin irtibatını keseceğiz” dedi.

öztürk, seçim çalışmaları kapsamında Antakya Gazeteciler Cemiyetinde (AGC) düzenlediği basın toplantısında, kentte ıskenderun’un Karaağaç beldesi ve Samandağ ilçesi ile Tomruksuyu beldesinden üç belediye başkan adayıyla seçimlere gideceklerini söyledi. Vatandaşlara hizmet etmek için yola çıktıklarını ifade eden öztürk, amaçlarının Hatay’da en az iki yerde belediye başkanı çıkarmak, asıl hedeflerinin ise partinin unutulmasını önleyerek genel seçimleri kazanmak olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin birçok çirkin sözü siyasi parti liderlerinden öğrendiğini savunan Yaşar Nuri öztürk, şöyle devam etti: ”ıktidar ve ana muhalefet partisi genel başkanlarının siyasetteki üslupları milletimizde büyük yaralar açtı. Seçim meydanlarındaki seviyesiz, emsali görülmemiş düzeydeki kavgaları milletimize zarar veriyor. Artık vatandaşlarımız bundan bıktı. Medeni dünyada böyle bir siyasi üslup yoktur.

Türkiye son 25 yılda birçok çirkin lakırdıyı siyaset sahnesinde duyuyor. Bu çirkinlikler son zamanlarda daha da arttı. Siyasilerin kullandığı bu lügat her geçen gün daha da gelişiyor. Başbakan’ın medyayla kavgasını da ibretle izliyorum ve hiç tasvip etmiyorum.” Siyasi partilerin belediyeleri gelir kapısı olarak gördüğünü öne süren öztürk, ”Siyasi partiler belediyeleri arpalık gibi kullanıyor. Biz partilerle belediyenin irtibatını keseceğiz. çünkü bu şekildeki bir anlayıştan şehirlerimiz büyük zarar görüyor ve birçok yatırımdan mahrum kalıyor. Bu belediyecilikle Türkiye felakete doğru sürükleniyor” diye konuştu.

Yaşar Nuri öztürk, dış politikada AB ve ABD ne istenirse onun yapılmaya çalışıldığını iddia ederek, bunun ülkeye büyük zarar verdiğini söyledi. AK Parti iktidarını yüzde 100 eleştirdiği noktanın dış politika olduğunu ifade eden öztürk, ”AB ve ABD şu an hükümeti destekliyor. çünkü birtakım çıkarları var. Bu iktidarın ipini çekecekler ama şu an değil, çünkü alacaklarını henüz almadılar. şu an Türkiye dış politikada çok kötü durumda. Devletin ve cumhuriyetin yerleşik kabullerine göre hareket edilmiyor” dedi.

öztürk, ”danışmanı şahane Sultan Müftüoğlu ile uygunsuz vaziyette yakalan” haberlerine ilişkin gazetecilerin sorularına da ”Bunlar bir hayal ürünü” dedi. Bazı kişilerin söz konusu olayı ”otomatiğe bağladığını” ve partisinin kurultayı öncesi de aynı şekilde karalama kampanyalarında bulunduğunu belirten öztürk, şunları kaydetti: ”şu an yerel seçimler öncesi de aynı konu basında yer alıyor. Bazı kişilerin hakkımda çıkardığı asılsız dedikodular, seçim öncesi yapılan karalama kampanyasıdır. Bunların hepsi hayal mahsulüdür. Konunun doğruluk payı yoktur. Bundan sonra buna yargıçlar ve ruh hekimleri müdahale edecek.

Danışmanımın eski kocasından olan oğluna iş kurması için 400 bin dolar borç verdim. Ancak iki yıldan bu yana bu parayı alamıyorum. Ayrıca bu parayı ödememek için şantaja ve tehdide maruz kalıyorum. Bunlar, benim 400 bin dolarcığımın üstüne yatma kaygısının yarattığı sıkıntılardan başka bir şey değildir. Artık bundan sonra iş yargıya taşınacak, ayrıca ruh hekimlerinin müdahalesiyle hallolacak. Herkes bunun hesabını yargıda verecek.” Toplantının ardından, Genç Parti Samandağ ılçe Başkanlığı görevinden ekibiyle birlikte istifa eden ve Halkın Yükselişi Partisi’ne katılan Murat Yılmaz’a rozet takıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir