İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ıcralık Araçlarda Artış…

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemiz ve ilimiz Hatay’ ı da saran ekonomik krizin son zamanlarda giderek etkisini göstermeye başlaması, icralık araç sayısında patlamaya neden oldu.
ödenmemiş vergi borcu nedeniyle resmi kurum, kişiler arasındaki alacağın tahsil edilmemesi nedeniyle icra müdürlükleri ve vergi daireleri tarafından araçlara konulan haciz kararlarındaki artış ürküttü.
Hatay’ da ‘yakalamalı’, ‘rehinli’ ve ‘hacizli’ araç sayısının, binleri bulduğu belirtildi. Bu artış, kentteki yediemin deposuna da yansıdı. Yediemin depoları, hemen hemen her gün el konulup icra yoluyla getirilen araçlar nedeniyle tamamen doldu. Bu kapsamda Antakya Cezaevi civarında bulunan yediemin deposu da tıka basa doldu. üst üste yığılı araçlar gören herkesi şaşırtıyor.
ıcra Yoluyla Satılmayı Bekliyorlar…Yediemin depolarındaki araçların, yüzde 25’i kadarının şirketlere, yüzde 75’ inin ise şahıslara ait olduğu belirtilirken, depo sahipleri, yerlerini genişletmek için çeşitli yollara başvurmaya başladı. 1970 modelden 2008 modele kadar araçların park edildiği yediemin depolarının birinin işletmecisi “şu an depomuzda yüzlerce araç var. Bir yıl önce bu rakam çok daha azdı. Bu sadece bizde değil. Diğer meslektaşlarımızda da aynı durum var. Araç sayısı sürekli artıyor” dedi. ılimiz Hatay’ da ekonomik krizle birlikte yüzlerce aracın icralık olduğu, vergi borcu veya kişiler arasında alacağın tahsil edilmemesi nedeniyle haciz konulan araçların icra yoluyla satılmayı bekledikleri bildirildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir