İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ıdeolojik Dayatmaya Hayır…

Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği adına  yazılı açıklama yapan Ferit Diker
“Danıştay’ın, üniversiteye girişte uygulanan katsayı adaletsizliğini kaldıran karar hakkında yürütmeyi durdurma kararı vermesi hukuki bir garabettir. Danıştayın kararı hem adaletsizliğe neden olacak hem de son derece yanlıştır. ıstanbul barosu Görev alanı dışına çıkarak, iptal istemi ile açtığı dava neticesinde Danıştay’ ın verdiği karar yüksek yargının tarafsız olmadığını bir kez daha göstermiştir.
Katsayı adaletsizliğinin çözümü mesleki teknik eğitimi içinde bulunduğu cendereden, sıkıntıdan kurtaracak önemli bir adımdır. Mağdur olan insanlarda bu ülkenin evlatlarıdır. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışı ülkemizdeki herkesimi mağduriyet karşısında yalnız bırakıyor. Yarın sıranın kime geleceği belli olmaz. Bu gün katsayı eşitsizliği yaratanlar dün başka kesimleri başka konularda mağdur ettiği gibi yarında başkalarını başka konularda mağdur etmek isteyecektir. Bu kısırdöngüyü kırmalıyız.
 
Haksızlık kime yapılırsa yapılsın haksızlıktır ve tutarlılık gereği ret etmeliyiz. öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilerek eğitimde eşitliğin sağlanması ve hukukun tarafsızlığı açısından bu karardan dönülmelidir. Hiç kimsenin eğitim hakkı engellenmemelidir. Bundan dolayı herkesi duyarlı olmaya, Partileri, Sendika, meslek odalarını, STK ve DKö’ ni tepki göstermeye davet ediyoruz.” Dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir