İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ıdlip Valisi Hatay’ daydı…

Komşu ülke Suriye’nin ıdlip kenti Valisi Khaled Al Ahmed, 18-08-2009′ da sabah saatlerinde Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret etti. ıdlip Emniyet Müdürü Abdullah Kadı’nın da bulunduğu ziyaretin, Lekesiz’in görevine yeni başlamış olması münasebetiyle tebrik amaçlı olduğu öğrenildi.
 
Konuklarını Valilik binasının girişinde karşılayan Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ile Suriyeliler arasında sıcak bir atmosfer vardı. Hatıra fotoğrafının çekilmesi ardından makama geçilen ziyaret sırasında karşılıklı hediyeleşmeler yaşandı.
 
BU BıR BAşLANGIç OLSUN

ıdlip Valisi Khaled Al Ahmed, iki ülke arasında var olan iyi ilişkilerin bu ziyaretler çerçevesinde daha da güçleneceğine işaret etti. Bu ziyaretin bir başlangıç olmasını dileyen Al Ahmed, “Bu ziyaretimiz sadece tebrik amaçlı. Biraz gecikmeli oldu ama kısmet bugüneymiş. Umuyorum ki önümüzdeki günlerde sizlerde bizi ziyaret ederek işbirliğimiz, iyi dileklerimiz pekişir” dedi.
 
Küreselleşme olgusunun ülkeler arasındaki siyasal, ekonomik ve sosyal ilişkileri yoğunlaştırdığına dikkat çeken Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ise, bu gelişmelerin iki ülke arasındaki ilişkilerde işbirliğine yansımasını temenni etti. Vali Lekesiz, ıdlip Valisi Al Ahmed’in davetine ise en kısa süre içinde icabet edeceğini söyledi.

 34 BıN ‘E YAKIN SURıYELı HATAY’A GELEBıLıR

Yaklaşan Ramazan ayı sonrası kutlayacağımız şeker Bayramında komşu ülke Suriye’den Cilvegözü sınır kapısından olmak üzere ilimize toplam 32.000 kişinin geleceği belirtildi. 18-08-2009′ da Antakya’ya gelen ve Vali M. Celalettin Lekesiz ile görüşen ıdlip Valisi Halid El Ahmet, ıdlip’ten 24.000, Halep’ten 8000 olmak üzere toplam 32.000 civarında Suriyelinin Ramazan Bayramında Türkiye’ye geleceğini söyledi.

Konuk Vali, listelerini bildirdikleri 32.000 kişiye ilişkin Türkiye’den onay beklendiğini de bildirdi. Vali M. Celalettin Lekesiz de, bayramlaşma programıyla ilgili hazırlıkların sürdüğünü belirtirken komşudan geleceklere sıkıntıyla karşılaşmamaları için 5-6 günlük süreyle ilimizde kalabilmelerine olanak tanınacağını düzenlemenin buna göre yapıldığını aktardı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir