İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ıki Gelin Bir Damat…

Onur ö. isimli genç yaptığı planla hem ailesinin istediği eski sevgilisiyle hem de yeni sevgilisiyle aynı gün, üç saat arayla iki kez nikâh masasına oturarak resmen evlendi. 
ıstanbul- Kimyager Onur ö. (28), bir yıldır birlikte olduğu özlem P. (27) ile evlenmek istedi. Ancak ailesi, eski sevgilisi Gülcan D. (30) ile evlenmesini şart koştu. Ailesinin ve eski sevgilisinin baskılarına dayanamayan Onur ö., sevgilisi özlem P. ile evlenmek için plan yaptı.
 
Aynı güne ayarladı
Onur ö., hem özlem’e hem de Gülcan’a evlenmek istediğini söyleyerek hazırlıklara başladı. Onur ö., özlem P. ile evlenmek için Yenimahalle Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na giderek nikâh için 18 Nisan 2009 saat 14.00’e gün aldı. Hürriyet’in haberine göre aynı gün Mamak Belediyesi Evlendirme Memurluğu’ndan da Gülcan D. ile evlenmek için saat 17.00’de nikâh saati aldı. Nikâh günü saat 14.00’te sevgilisi özlem P. ile evlenen Onur ö., gelini kiraladığı eve bırakarak, ikinci nikâh masasının yolunu tuttu. Onur ö. bu kez Mamak Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na giderek ailesinin de katıldığı törende saat 17.00’de, Gülcan D. ile evlendi.
 
Kendini ihbar etti
 
Onur ö., ailesinin baskısıyla evlendiği Gülcan D.’den nafaka ve tazminat ödemeden kurtulmak için nikâhtan dört ay sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na kendini ihbar etti. Onur ö. hakkında, “Evli olduğu halde kasıtlı olarak ikinci kez evlendiği” gerekçesiyle dava açıldı. Savcılık, “ıkinci evliliğin iptali” için de aile mahkemesine suç duyurusunda bulundu. Ankara 10. Aile Mahkemesi hakimi Mustafa Ateş, 14 Eylül 2009’da, Onur ö.’nün saat farkından dolayı Gülcan D. ile yaptığı ikinci evliliği iptal etti. Hakim Ateş, Türk Medeni Kanunun 145/1 maddesinde yer alan, “Eşlerden birinin evlenme sırasında evli bulunması halinde, ikinci evlilik iptal olur” hükmüne dayanarak, bu kararı verdi.
 
Sonunda sevdiğine kaldı
 
Onur ö. ailesine, evlenmesi için baskı yaptıkları Gülcan D. ile geçinemedikleri için boşandığını söyledi. ıkinci evliliği mahkeme kararı ile iptal edildiği için Onur ö., Gülcan D.’ye herhangi bir nafaka ve tazminat da ödemedi. ıstediği kızla evliliğini sürdüren Onur ö., mahkeme masrafı olarak sadece 28 TL ödeyecek. 
 
Kaynak : Cumhuriyet – http://www.cumhuriyet.com.tr  
 
BıR öRNEKTE KAMBOçYA’ DAN…
Kamboçyalı Bou Samanak, iki sevgilisi arasında kararsız kalınca bakın ne yaptı?..Kamboçyalı Bou Samanak, iki sevgilisi arasında kararsız kalınca aynı anda her ikisiyle birden evlendi.
Samanak (28), pazar günü yapılan düğünle Ly Nary (21) ve Choy Chanşu’yla (20) evlendi. Kararsız damat, “Bu benim talihsizliğim. Her ne kadar her ikisini de almaktan mutluysam da ömür boyu her ikisini mutlu etmeye çalışmak hayatımı oldukça zor hale getirecek” dedi.Kamboçya kanunları çok evliliği men ediyor. Buna rağmen, bu tür evliliklere müdahale edilebilmesi için polise şikayet dilekçesi verilmesi gerekiyor. Koh Santepheap gazetesindeki habere göre her iki taze gelin de böyle bir yola başvurmayacağını dile getirdi.ıki gelinin de ailesi düğüne katılmadı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir