İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ıktidar partisi’nin takipçisi olacağız…

CHP Hatay ıl Mütevelli heyeti, 12 Eylül referandumunda alınan sonuçların Hatay açısından olumlu, Türkiye açısından ise olumlu olmadığı değerlendirmesinde bulundu.
 
 Mütevelli heyeti adına açıklama yapan ıl Başkanı Yusuf Dağlı, sonuçların sevindirici olmadığını kaydederek, ‘ıktidar partisi AKP’nin takipçisi olacağız’ dedi.
 
Yusuf Dağlı, sandıkta görev yapan partililere teşekkür ettiği açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“ülkemizde %42 Hayır oylarına karşı % 58 Evet oy’ları çıkmıştır. Bu bizim açımızdan olumlu sonuç değildir. ılimizde ise %48 Evet oy’larına karşı %52 Hayır oyları çıkmıştır. Bu da bizim açımızdan sevindirici bir başarıdır. Hataylı hemşerilerimize, sandıklarda görev ve sorumluluk alan, duyarlılık göstererek çalışmalarımıza katkı veren, komisyonlar kuran, gönüllü görevler üstlenen arkadaşlarımıza, il ve ilçelerde özverili çalışan, yönetici ve duyarlı arkadaşlarımıza, ilçelerdeki gençlik kollarına, il  ve ilçelerdeki kadın kollarına, belde başkanlarına, muhtar ve azalarına, belediye meclis üyelerine, belediye başkanlarına, il genel meclis üyelerine, milletvekillerimize, parti meclis üyelerimize, ilçe seçim kurulunda görev alan, sorumluluk ve duyarlılık gösterip çalışmalarımıza katkı veren , komisyonlarda gönüllü görev üstlenen il ve ilçelerde özverili çalışan arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz.”
 
Halkımız kandırılarak, aldatılarak, Evet oyları yükseltilmiştir.
Yusuf Dağlı, AKP’nin tehditle Evet oylarını aldığını iddia ettiği açıklamasında iktidar partisine yönelik eleştirilerini şöyle dile getirdi:
 
“Köylünün sömürüldüğü, perişan edildiği, tarım girdilerinin her yıl daha pahalı olduğu, ürünün para etmediği, dünyanın en pahalı mazotunun ve gübresinin bizde kullanıldığı, en fazla çalışan çiftçinin yine bizde, fakat en çok borçlu çiftçinin yine bizde, 12 Eylül’de yapılan oylamada evet diyen çiftçi yine bizde. 8 yıldır iktidarda olan AKP, 8 yıldır mağduru oynamış diğer yandan 15 trilyon kredi borcu olan çiftçiye hayır oyu verirseniz faizler yükselir diyerek yanına yandaş basını alarak beyin yıkama faaliyetlerini devam ettirmiş, köylü, esnaf, memur, sanayici, iş adamı, emeklinin durumu ele alınmayıp bu olumsuz propagandalar devam ettirilmiştir.
Sonuçta halkımız kandırılarak, aldatılarak, Evet oyları yükseltilmiştir.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizi ötekileştirenlere ve ülkeyi bölmek isteyenlere karşı 2011’ de yapılacak olan genel seçimlerde yılmadan, korkmadan, daha inançlı ve daha kararlı çalışacağımızı yasamayı, yürütmeyi ve son olarak yargıyı ele geçirme operasyonunu tehditle, rüşvetle ve sahte göz yaşıyla, bazen umut vererek bazen korku yaratarak Türkiye genelinde kullanılan oyların %58’ini alan iktidar partisinin yakından takipçisi olacağımızı kamu oyuna duyurmak isteriz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir