İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ıl Genel Meclis Toplantısı…

ıl Genel Meclisi Eylül ayı ilk dönem toplantısında, Dörtyol ilçesi özerli Mahallesi’nde mülkiyeti Toplu Konut ıdaresine (TOKı) ait 12 dönümlük arazi üzerine kurulu 24 derslikli ilköğretim okulunun eğitim öğretime açılabilmesi için ıl özel ıdareye bedelsiz olarak devredilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
 
 ıl özel ıdare Binası çok Amaçlı Salon’da Mehmet Gülen başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündemdeki maddeler görüşüldü. Toplantıda, valiliğe ait 1999 model makam aracının artık ihtiyaca cevap vermediği ve ıl özel ıdaresinin mevduatlarını değerlendirildiği ilgili bankayla imzalayacağı protokol gereğince yeni araç alınması konusu ele alındı. Valiliğe yeni makam aracının yanı sıra bir adet de minibüs alınmasıyla ilgili gündem maddesi oy birliğiyle kabul edilmesi karara bağlandı.
 
Eylül ayı ilk toplantısında, merkeze bağlı Yukarı Okçular köyüne sağlık ocağı yapılması konusu görüşüldü. Bozlu, çayır, Dağdüzü, Sofular köylerinde yaşayan vatandaşlara da hizmet verecek sağlık ocağının, mülkiyeti ıl özel ıdareye ait 1306 nolu parsel üzerinde yapılmasıyla ilgili karar incelenmek üzere çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi. Toplantıda, Dörtyol ilçesi özerli Mahallesi’nde mülkiyeti TOKı’ye ait, 12 dönümlük alan üzerine kurulu 24 derslikli ilköğretim okulunun eğitim öğretime açılabilmesi için ıl özel ıdareye bedelsiz olarak devredilmesi oy birliğiyle kabul edilerek karar altına alındı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir