İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ılk adım bugün atılıyor…

Antakya Eskişehir arasındaki Kültürel, sanatsal kardeşliğin ılk adım bugün Antakya’da atılıyor… Türkiye Yazarlar Sendikası Hatay şubesi ile Aalen Kültür Derneği girişimi ile “Antakya-Eskişehir” arasında başlatılan “Kültürel-sanatsal” yolculuğun ilk adımında bugün iki kentin kültürel, sanatsal ve edebiyat dalındaki ünlü isimleri Antakya’da buluşuyor.
Bugün (26-09-2009’da)ATSO salonunda saat 13.30’da “Frigya ve frigler” saydam gösterisi ve söyleşisiyle start alacak olan kardeşliğin ilk gününde ayrıca “Fotoğraflarla Eskişehir” sergisinin de açılışı yapılacak. Rahmi Emeç’in sunumunu gerçekleştireceği bu etkinliğin ardından yine ATSO salonunda “Karikatür müzesi ve Eskişehir’e karikatür” adlı Ali Baş’ın sunumunda bir söyleşi programlandı.
Bugün akşam ayrıca Eskişehir’den gelecek sanatsal kültürel kardeşliğin temsil-cilerinin Rahibe Barbara’nın barış evinde şiir şölenine katılmaları programlanırken gece de Kültür Merkezinde saat 20.00’de ömer Genç konseri ile Güneş özgeç Yuğnak’ın katılımı ile viyola etkinliği gerçekleştirilecek. TYS Temsilcisi Mehmet Karasu saat 20.00’deki etkinliği daha önce Meclis Kültür Merkezinde programlamışken son anda etkinliği Kültür Merkezine aldıklarını duyurdu.  

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir