İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ımkanlar sorun olmamalı…

öSS ve Ortaöğretim Yerleştirme Sınavı’nda (öYP) Hatay’da derece yapan 19 öğrenciye TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri tarafından birer dizüstü bilgisayar hediye edildi.
 
Valilik brifing salonunda düzenlenen ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, milletlerin ilerlemesinde üretim kaynaklarından çok insan kaynaklarının önemli olduğunu ifade ederek, “çok gelişmiş ülkelerin tarihine baktığımız zaman, iyi yetişmiş insan kaynaklarının ön planda olduğunu görürüz.
 
Eğitimde iyiyiz demek yerine her zaman nasıl daha iyi olabilirim dememiz gerekir. Tesadüf başarı yoktur çünkü başarı her zaman ter kokar. Burada başarı elde eden gençlerimiz, ileride değişik alanlarda ülkemizin yüz akı olacaklar” dedi. Vali Lekesiz, öğrencilere birer dizüstü bilgisayar armağan eden Kuseyri’ye teşekkür etti ve eğitime olan katkılarının devamını diledi.
 
Kuseyri: önemli olan imkanlar çerçevesinde en iyisini yapmak…
 
Derece yapan 19 öğrenciye dizüstü bilgisayar armağan eden TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri,“çocuklarımızın okullarında daha çağdaş, daha iyi bir eğitim almaları yolunda; ülkelerine, milletlerine yürekten bağlı, bilim ve teknolojinin takipçisi, araştıran, düşünen ve üreten bireyler olmalarına katkıda bulunmak bizim için çok büyük bir mutluluktur.
 
Yaptığımız yardım kampanyası sıkıntılarına deva olmasa da yalnız olmadıklarını, uzakta bir yerler de onları düşünen yürekler olduğunu hissettirmiştir. Yardımlaşma ve dayanışma gibi olgular toplumu bir arada tutan temel taşlardan biridir. Bu duyarlılığı herkesin göstermesini temenni ederiz. Yardımın büyüğü küçüğü olmaz.
 
önemli olan imkânlarınız ölçüsünde elinizden gelenin en iyisini yaptığınıza inanmaktır” dedi. ödül törenine ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, Milli Eğitim şube Müdürleri, Okul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.