İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ımza attılar, gereğini yapmadılar…

Türkiye Kamu-Sen Hatay ıl Temselcisi Recep Tuncay, 25 Kasım günü çocukların okula gönderilmemesini, acil durumlar dışında hastanelere gitmeyerek, zorunlu olmadıkça kamu kurumlarından hizmet talep edilmemesini ve anlayış gösterilmesini beklediklerini bildirdi. Tuncay, yazılı açıklamasında, kamu çalışanları olarak vatandaşların doğduğu andan ölümüne dek, hayatının her anında ve her alanında hizmet ürettiklerini ifade etti.
 
Ancak kamudaki her olumsuzluğun sebebi olarak gösterildiklerini ve günah keçisi ilan edildiklerini savunan Tuncay, şöyle devam etti: “ış bilmez iktidarların başarısızlıkları, kötü niyetli yöneticilerin beceriksizlikleri yıllarca sırtımıza yüklendi. Yıllarca derdimizi anlatmaya, makul taleplerimizi hükümete iletmeye çalıştık ama bizlere hep kulak tıkadılar. Söz verdiler; sözlerinde durmadılar. ımza attılar, gereğini yapmadılar. Yalnızca memurlarımız değil işçi, çiftçi, esnaf, emekli, dul ve yetimlerimiz de aynı muameleye maruz kaldı. ışsiz sayısı 8 milyona çıktı. Evlatlarımız yarına güvenle bakamaz oldu.
 
Birçok esnaf kepenk kapatmak zorunda kaldı. Ocaklarımızı tüttürmek gün geçtikçe daha da çetin hale gelmektedir. Bizler 72 milyon vatandaşımızdan ayrı olmaksızın, aynı geminin yolcularıyız. Son çare olarak, 25 Kasım 2009 çarşamba günü hizmet üretmeyerek, toplum hayatında ne denli önemli görevler yürüttüğümüzü iktidara göstermeye karar verdik. Eylemimiz asla devletimize ve bizlerden hizmet alan vatandaşlarımıza karşı değildir. Aksine eylemimiz, toplumun tüm dar ve sabit gelirli kesimlerini sesi olmak içindir. Yıllardır Türk memurunu yok sayan, Emekli, esnaf çiftçi ve Dar ve sabit gelirli tüm toplum kesimlerini hor gören, sorunlarımıza çare üretmeyen, önümüzü tıkayan ve bizlere başka çıkar yol bırakmayanlara karşı demokratik hakkımızı kullanıyoruz.
 
Eylemimiz memuruyla, işçisiyle, esnafıyla, çiftçisiyle, emekli, dul ve yetimiyle tüm vatandaşlarımızın sesini iktidara duyurmak içindir. Eylemimiz, sizlere daha iyi hizmet sunabileceğimiz bir çalışma ortamının sağlanması içindir. Sesimizi duymayan, sorunlarımızı görmezden gelen, verdiği sözde durmayan, attığı imzaya sahip çıkmayan ve bizlere her defasında sokağı işaret eden iktidara, üretimden gelen gücümüzü kullanarak cevap vermek istiyoruz. 25 Kasım günü çocuklarınızı okula göndermeyerek, acil durumlar dışında hastanelere gitmeyerek, zorunlu olmadıkça kamu kurumlarından hizmet talep etmeyerek bizlere anlayış göstermenizi bekliyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.