İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ımzayı Attırdı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden ve yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Homend Antakya Belediyespor 2.02’lik ıtalyan oyuncu Dubravka Dacic ile sözleşme imzaladı.
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
Sezona hazırlık çalışmalarını yaptığı tempolu antremanlarla sürdüren ve bu yıl ülkemizi Euro Cup’ta temsil edecek olan Homend Antakya Belediyespor ıtalyan oyuncu Dubravka Dacic’i renklerine bağladı.
 
 
 
2.02 boyundaki forvet oyuncusu daha önce Beşiktaş ve son olarak geçtiğimiz yıl ıtalya’nın Toronto takımlarında oynadı.
 
 
 
Yeni transfer Dacic, Belediye Encümen salonunda düzenlenen imza töreninin ardından basına tanıtıldı. 
 
 
 
“Faydalı Olmak ıçin çalışacağım”
 
 
 
ımza töreni sonrası görüşlerini aldığımız ıtalyan oyuncu Dubravka Dacic, çok yetenekli bir takıma geldiğini ifade ederek, “Takımda yerli ve yabancı oyuncular çok iyi bir uyum yakalamış, bende Homend’in başarısı için çok çalışarak takımımın ligde ilk 5, Euro Cup’ta da başarı hedeflerine ulaşması adına elinden gelen katkıyı sağlayacağım”
 
 
 
Antakya’ya birkaç gün önce geldiğini ve gelmeden önce kent hakkında biraz araştırma yaptığını ifade eden ıtalyan oyuncu, “Antakya tarihi ve kültürel açıdan çok zengin bir kent, burada kaldığım süre içerisinde kentin tarihini ve kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulacağımı düşünüyorum” dedi.
 
 
 
“Pota Altı Sorunumuzu çözdük”
 
 
 
Dacic’in çok kariyerli ve kaliteli bir oyuncu olduğunu kaydeden Homend Antakya Belediyespor Başantrenörü Levent Deringöl, “Beşiktaş’ta oynadığı dönemde izlediğim ve beğendiğim, kariyerli ve kaliteli bir oyuncuyu transfer ettik. Daha önceden takip ettiğim, bildiğim ve güvendiğim bir oyuncu. Geçen yıl düşük boy ortalamamamız nedeniyle pota altında yaşadığımız sorunları, Dacic’in de takıma katılmasıyla birlikte aştığımızı düşünüyorum.
 
 
 
 Bu yıl hem uzun hem de hızlı bir takım kurduk.” Dedi.
 
 
 
Geçen yıl ligde kalma hedefiyle yola çıkan bir takımken bu yıl ligde ilk 5 ve Euro Lig’e kalma hesapları yatıklarını kaydeden Deringöl, “ çok iyi bir takım kurduk, ülkesinde ve ülkemizde milli takımlar seviyesinde ter dökmüş oyuncular aldık. Hataylı basketbolseverler bu yıl seyir zevki ve oyun kalitesi açısından çok daha iyi maçlar izleyecek” şeklinde konuştu.
 
 
 
3 Büyüklere % 10 Kotası Geliyor
 
 
 
Ligde ilk 5’i kovalayarak Euro Lig’e kalma hesapları yaptıklarını belirten Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise “Başarı çıtamızı her geçen yıl yukarıya doğru çekiyoruz. Takım Gerede’de 11 gün kamp yaptı. Sezon öncesi antrenmanlarını sürdürüyor.
 
 
 
 Seyir zevki yüksek, seyircimize heyecan veren bir basketbol oynayacağız.” Dedi.
 
 
 
Konuşmasında taraftara da seslenen Başkan Savaş, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da seyircilerimizden takımımızın coşkuyla desteklenmesini bekliyoruz. Artık Homend’in salonunu hınca hınç dolduran, kalbi ve yüreği takımı için atan çok özel seyircisi var.
 
 
 
 Taraftarımızıncoşkusunu daha da arttırmak için, bu yıl Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş’la kendi evimizde oynayacağımız maçlarda deplasman takımı seyircisi için % 10 kotası uygulayacağız. çünkü salonumuzun kapasitesi takımıza gönülden destek veren ve yoğun ilgi gösteren kendi seyircimize bile yetmiyor.” Diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir