İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ınançlıyız, kararlıyız…

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Hatay ıl Sorumlusu Ecz. Mehmet Daraoğlu ile yönetim kurulu üyeleri Hatay Sosyal Dernekler Platformu’nu ziyaret etti.Dernek başkanları tarafından ağırlanan Türkiye Değişim Hareketi Hatay ıl Sorumlusu Ecz. Daraoğlu, dernekleri önemsediklerini belirterek, ”Hatay Sosyal Dernekler Platformu altında birleşerek çalışmalarını sürdüren dernek başkanlarını tebrik ediyorum” dedi.
 
 
DARAOğLU; TDH yepyeni bir yapılanma ile farklı bir parti olarak siyasi yaşama girecektir…
TDH’ nin tüm Türkiye’ de olduğu gibi Hatay’ da da örgütlenme çalışmalarını tamamlamak üzere olduğunu vurgulayan Daraoğlu, ” TDH yepyeni bir yapılanma ile farklı bir parti olarak siyasi yaşama girecektir. örgütlenmemiz ıl ve ılçelerden merkeze doğru oluşmaktadır. Halkımızın özlemleri istemleri doğrultusunda temel unsuru insan olan demokratik, şeffaf, katılımcı ve insanımızın tümünü içine alan, alın terine emeğe ve sanayiciye, girişimciye önem veren, parti içi demokrasiyi özümseyen, hak, hukuk ve adaletin ilkelerini, özgürlükleri, hürriyetleri uygulatacak bir Türkiye amaçlamaktayız” dedi.
 
ılimizin hakkı olan duruma gelmesi için planlar yapılacaktır…
“TDH, halkımıza verdiğimiz önem bağlamında halkımızın temsilcisi olan Dernek yöneticileri önem arz etmektedir. Zira siz halkın temsilcilerisiniz” diyen Daraoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: ” TDH, her mahallede, her köyde ve her yerleşim birimlerinde birimler oluşturarak, sizlerle diyaloglar kurarak, yöremizin, kentimizin, çevremizin sorunlarını irdeleyerek üst birimlere yönlendirme ve çözüm çalışmaları yapacaktır. Ayrıca sizlerle beraber oluşturacağımız bu birimlerde ilimizin kendine öz şartları, ekonomik yapısı, ürettikleri ürünler ve çeşitli değerler öne çıkarılarak ilimizin hakkı olan duruma gelmesi için planlar yapılacaktır.TDH bu oluşumları aktive ederek, destekleyerek potansiyelleri ortaya çıkaracaktır. TDH ülkemizi halkla birlikte yönetmeyi amaçlamaktadır. Bu konuda sivil toplum kuruluşları ile önemli işlevler, çalışmalar yapılarak, desteklenerek güçlendirilecektir.TDH iktidarında ülkemizin ve ilimizin sorunları STK ile birlikte en iyi bilenlerle çözümler üretilecektir. ülkemizin potansiyelleri yüksektir. Tarım için iklimi ve toprağı uygundur. Sanayi, üretici ve ihracatçı için şartları uygundur. Bu özellikleri öne çıkarıldığında ülkemiz çağı yakalayarak ileri ülkeler seviyesine gelebilecektir.TDH olarak, tüm insanlarımız için eğitim, sağlık ve istihdam konularını çözmüş büyük Türkiye yapısını hedeflemekteyiz. Bunu halkımızla, sizlerle başaracağız.Türkiye’nin ekonomik, siyasi, işsizlik ve sağlık gibi önemli konularının çözülmesi gerekirken gündem sürekli değiştirilerek halkımız önemsenmemektedir.TDH’nin amaçlarından biri de halkımızın bilinçlendirilmesi ve bilgilendirilmesi için çeşitli konularda paneller düzenleyerek halkımızı aydınlatmaktır. ınançlıyız, kararlıyız, güçlüyüz ve ümitliyiz”.
 
BALCI: Hatay Sosyal Dernekler Platformu’nun tüm siyasi partilere eşit mesafede olduğunun altını çizdi…Hatay Sosyal Dernekler Platformu Başkanı Mahmut Balcı da ziyarette yaptığı konuşmada, Hatay Sosyal Dernekler Platformu’nun 2006 yılında kurulmuş olduğunu, köy, mahalle, belde ve ilçe derneklerinin birleşmesinden meydana geldiğini belirterek, ” Kuruluş amacı dernekler arasındaki birlik ve beraberliği sağlamak, derneklerin seviyesini, doğrunun yanında, yanlışın karşısında olmak, derneklerin ıl sorunlarını el birliği ile çözmek, yeni projeler hazırlamak ve Hatay’ da yapılacak hizmette, iktidarı muhalefeti, işadamlarını, bürokrasiyi birlikte işbirliğine davet etmektir” dedi.Başkan Balcı, Hatay Sosyal Dernekler Platformu’nun tüm siyasi partilere eşit mesafede olduğunun altını çizdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir