İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ınanılması zor ama kar geliyor…

Yurdun büyük bir bölümünde karla karışık yağmur beklenirken, hava sıcaklığı iç ve doğu bölgelerde 2 ile 4 derece azalacak, batı bölgelerde ise 1 ile 3 derece artacak.
 
 
Devlet Meteoroloji ışleri Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre; ülkenin büyük bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak, sabah ve gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek yağışların; Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz’de, öğle saatlerinden sonra ıç Anadolu’nun doğusu (Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir ile Konya’nın Kulu ve Cihanbeyli ilçeleri) ile Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
 
Hava Sıcaklığı ıç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, batı bölgelerde 1 ile 3 derece artacak.Rüzgâr ise, ülkenin güneydoğusunda batı ve güneybatı, diğer yerlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra iç kesimlerde kuvvetlice olarak esecek.
 
 
-KUVVETLı YAğIş VE çIğ TEHLıKESı UYARISI-
 
Meteoroloji, ülkenin büyük bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak, sabah ve gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek yağışların; Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz’de, öğle saatlerinden sonra ıç Anadolu’nun doğusu (Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir ile Konya’nın Kulu ve Cihanbeyli ilçeleri) ile Tokat çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Taşkın, Yıldırım düşmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.
 
Uzmanlar, Doğu Anadolu’nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulundu.
 
 
-BöLGELERDE HAVA-
 
Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile ıstanbul’un anadolu yakası aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge geneli az bulutlu olacak.
 
Ege: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ıç Ege (Kütahya, Afyon, Uşak, Denizli) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra az bulutlu geçecek.Akdeniz: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge genelinde yağış beklenmiyor.ıç Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra doğusunda (Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir ile Konya’nın Kulu ve Cihanbeyli ilçeleri) kuvvetli olması bekleniyor.Batı Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge genelinde yağış beklenmiyor.
 
Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, sabah ilk saatler ile gece satlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde Doğu Karadeniz’de, öğle saatlerinden sonra Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.Doğu Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde kuzeydoğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
Güneydoğu Anadolu: Parçalı çok bulutlu, hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge genelinde yağış beklenmiyor.
 
 
ANKA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir