İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ınsanlık Adına Hizmet Veriyoruz…

12 Haziran genel seçimleri dolayısıyla Reyhanlı ilçesine bağlı sınır köylerinde vatandaşlarla beraber olan Adalet eski Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, sınırdan Türkiye’ye giriş yapan insanlara her türlü insani yardımın yapılacağını söyledi.

 

 

Yayladağ ilçesi Güveççi köyü ve Altınözü ilçesine bağlı sınır boyunda canlarını kurtarmak üzere Türkiye’ye toplu halde geçiş yapan insanlara yardım etmenin bir insanlık görevini olduğunu dile getiren Ergin, “Endonezya da, Haiti de meydana gelen depremlerde ilk yardım elini uzatan ve o bölgeye ilk ayak basan yardım ekibi Türk ekibi oldu.

 

 

Komşumuzda meydana gelen bu gözyaşı ve kanın bir an önce durmasını isteyenlerin başında yer alıyoruz. Bölgemizdeki huzuru barışı, sağlayacak her yardıma hazırız. Bizimde yüreğimiz yanıyor, içimiz sızlıyor, büyük üzüntü duyuyoruz. Allah o bölgeye huzur ve asayiş versin” dedi.

 

 

Bu arada sınırı geçerek Türkiye’ye gelen insanların, Türk Kızılay’ı tarafından kurulan çadırlarda kaldığını, günde üç öğün yemek verildiğini kaydeden Ergin, “Türkiye’ye geçiş yapan misafirler, bizler için kardeştir.

 

 

 

Kardeşlerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak bizlerin görevidir. Bu arada yaralı olanların tedavileri de tam donanımlı devlet hastanemizde yapılmaktadır. El avuç açan insana, yaralıya, aç kalana, çocuklara, kadınlara, yaşlılara yardım da bulunmak insanlık görevidir” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir