İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ış-Kur’dan şok eden mail…

Sivas’ta yaşayan Elektronik Mühendisi 29 yaşındaki Hayrettin Bulut, iş bulma umuduyla başvurduğu ış-Kur’dan kendisine ‘Cilt bakımı ve güzellik elemanı kursu’ için davet yapıldı. üstelik davet mesajı, başvuru süresinin bitiminden bir hafta sonra eline ulaştı.
ışTE ış-KUR’DAN GELEN şOK MAıL
 
Erciyes üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 2004 yılında mezun olan ve 2 yıl Viyana Teknik üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi aldıktan sonra Türkiye’de iş aramaya başlayan Hayrettin Bulut, çabalarından sonuç alamayınca geçen yıl ış-Kur Müdürlüğü’ne başvuru yaptı. Uzun bir süre herhangi bir çağrı almayan Hayrettin Bulut’a 5 Haziran’da kurumun internet sitesinden bir mail geldi.
 
MüHENDıSE CıLT BAKIMI KURSUNA DAVET
Büyük bir heyecanla maili açan Hayrettin Bulut, gördüğü çağrı karşısında şaşırdı. Gelen mesajda elektronik mühendisi genç, istihdam garantili işgücü yetiştirme kurs programı çerçevesinde ‘Cilt bakımı ve güzellik meslek elemanı’ kursuna davet ediliyordu.
 
BıR şOK DA BAşVURU TARıHıNDE
Bir süre buna anlam veremeyen ve işsizlik ortamında kabul edebileceğini düşünen Bulut, mesajı incelediğinde ikinci şoku yaşadı. Bulut, 5 Haziran 2009 tarihinde gönderilen mailde, 28 Mayıs 2009 tarihinde ıstanbul ış-Kur şişli şube Müdürlüğü’ne görüşmeye davet ediliyordu.
 
‘şOK OLDUM’
üst üste iki şoku yaşayan Hayrettin Bulut, işsizlik ortamında cilt bakım kursuna gitmeyi düşündüğünü belirterek, şunları söyledi:
 “Elektronik mühendisi birine cilt bakımı ve güzellik kursu önermişler. ılk başta şaşırdım ama işsizlik ortamında bir alternatif olabilir umuduna kapıldım. Ancak görüşme tarihine baktığımda şoke oldum. Görüşme için davet edilen günden 8 gün sonra bana e- mail gönderilmiş. Zamanı geriye döndürme şansım olmadığı için görüşmeye gidemedim. Zamanı 8 gün geri götürebilme yeteneğine sahip olsam niye iş arayayım ki? Bu olayı yaşadıktan sonra iş bulma umudum iyice kırıldı. ınsanların son bir umut olarak güvenip başvurduğu ış-Kur bunu yaparsa, biz nasıl sorunlarımıza çözüm bulacağız.”
  

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir