İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ışçi Filmleri Festivali Başladı…

  ılimiz Hatay’ da bu yıl ‘Biz başka bir dünya istiyoruz’ temasıyla işlenen ve dördüncüsü gerçekleşen ışçi Filmleri Festivali, Antakya Kültür Merkezinde başladı. Halkevleri, KESK şubeler Platformu, Disk/Genel-ış, HAMOK ve TMMOB temsilcileri tarafından oluşturulan tertip komitesinin organize ettiği etkinlikte tertip komitesi adına Servet Kavukoğlu bir konuşma yaptı.

Açılış konuşmaları, Epik Tiyatro ve Sanat Topluluğunun sahnelediği oyun ve 100 bin kişiydiler adlı belgesel filmin sahnelendiği etkinlik açılış kokteyli ile sona erdi. Açılış konuşmasında bulunan Kavukoğlu, bu etkinliklerin Antakya’ da sürdürüleceği mesajını verdi.
 

Biz başka dünya isteriz …
Kavukoğlu yaptığı konuşmada, “Bu yılki festivalin teması ‘Biz başka dünya isteriz. Evet, biz başka bir dünya isteriz. Yokluk, yoksulluk, işsizlik, esareti bize reva gören, özgürlük yerine zindanları, esareti reva gören kirli bir savaş yürüterek evlat acısını yaşatan, akan kan ve şiddet üzerinden beslenenlere inat, biz başka dünya isteriz. Biz acıların olmadığı, eşitliğin, demokrasinin, özgürlüklerin hüküm sürdüğü başka bir dünya isteriz. Bunun içinidir ki; ülkemizin, ilimizin sorunlarına duyarlı, direngen, mücadeleci duruşumuzu sürdüreceğiz. Sistemin korkulu rüyası olmayla devam edeceğiz. Yerelden, ülke geneline kadar emekçilerin tüm sorunlarını gündeme taşıyan, çözüm yolları arayan bizler, ülkede barış istemeyenlerin, demokrasi istemeyenlerin, emekçileri daha çok sürdürmek isteyenlerin kuyusuna taş atmayı sürdüreceğiz. Sularını bulandırmayı sürdüreceğiz” dedi.

Etkinlik kapsamında çok sayıda işçi konulu film ve belgesel yayınlanacak ve gösterilerin tamamı ücretsiz olacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir