İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ışletmeler sınıfı geçti…

Hatay Tarım ıl Müdürlüğüne bağlı ekipler Ramazan ayı dolayısıyla özellikle ekmek ve tatlı üretimi yapan imalaşaneleri ve satış yerlerini denetlediler.
 
Hatay ıl Tarım Müdürü Bestami Zabun’un bizzat katıldığı denetimlerde kent merkezinde vatandaşların en çok uğrak yeri olarak bilinen fırınlar, tatlıcılar, kasaplar ve unlu mamul imalaşaneleri denetlendi. Tarım Müdürü Zabun, Antakya genelinde ekiplerin yıl süresinde denetimlerini aralıksız sürdürdüklerini ancak Ramazan ayı dolayısıyla bu denetimleri sıklaştırdıklarını söyledi.
 
Zabun, hiçbir esnafın bilerek vatandaşlara kötü ürün satmak istemeyeceğine inandıklarını ancak üreticilerin zaman zaman bilgi eksikliğinden kaynaklı yapabilecekleri hataları önlemek amacıyla denetim yaptıklarını söyledi. Vatandaşların Alo Gıda hattını 24 saat süresince kullanabileceklerine vurgu yapan Zabun “Bizler denetimlerimizi sürdürüyoruz. Ancak vatandaşlarında bizleri yönlendirmesi lazım.
 
Etkin denetim ancak el birliği ile olur. Halkın sağlıklı gıda tüketmesi için biz üzerimize düşen görevleri her zaman yerine getireceğiz” şeklinde konuştu. Ramazan ayı süresince Antakya merkezde ekipler özellikle künefe, şeker ve çikolata imal eden firmaları denetleyecek. Ekiplerin ilk gün gerçekleştirdiği denetimlerde Antakya’da genel işletmelerin kanunlara uygun üretim yaptıkları gözlendi. Ekiplerin ilk günkü denetimlerinde 2 işyerine tezgâh kirliliği nedeniyle uyarı yapıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir