İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ıstanbul’ da Hatay Rüzgarı esti!…

HATAYDER’in 4. geleneksel yemeğinde ödül cokşkusu yaşandı:
ıstanbul’ da Hatay Rüzgarı esti!…
Hatay’ın en büyük sivil toplum kuruluşları arasında yer alan ve kısa adı HATAYDER olan Hatay Eğitim, Kültür Tanıtım ve Dayanışma Derneği’ nin geleneksel yemeğinin dördüncüsü ıstanbul’ da gerçekleştirildi.
 
Dedeman otel de verilen yemeğe katılım ve ilgi oldukça büyüktü. 5 Yıldız bir otelde verilen yemek menüsüne güzel bir sürpriz yapan Akdeniz Hatay Mutfağı ile Künefesi ve Hatay’ ın ara sıcak yemeği damgasını vurdu.
 
HATAYDER’ in geleneksel Yemeğine Siyaset ve iş dünyasının tanınmış simalarının yanında Hataylı Sanatçıların katılım ile Muhteşem bir organizasyon eşliğinde yapıldı. Yemeğe yurt dışında yaşayan Hatay’ lı hemşerilerimizin de katılması birlik, beraberlik ve dayanışma açısından ayrı bir önem kazandırdı.
 
Yemeğe katılan Adalet Bakanı ve AKP Hatay Milletvekili Sadullah Ergin birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik kavramlarına değinirken, Hatay’ ın medeniyetlerin beşiği, kardeşliğin hâkim olduğu bir coğrafya olduğunu belirtti. Bakan Ergin, Hatay’ ı hak ettiği yere getirebilmek için tüm imkânları seferber edeceklerini kaydederken, “Türkiye’ nin daha ileriye gitmesi için de hem dualarımızı hem mesaimizi birleştireceğiz” dedi.
Hatayder’ in 4. geleneksel yemeğine, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AKP  Hatay Milletvekili  Mustafa öztürk, AKP ıstanbul Milletvekilleri Mustafa Ataş,  Mehmet Sekmen, Mahmut Dede, CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Antakya Belediye Başkanı Lütfi Savaş, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, MüSıAD Hatay şube Başkanı M.Fatih Tosyalı, ıstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman çağrıcı, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, Bekbele Belediye Başkanı Bestemi Bilgili, şenköy Belediye Başkanı Mustafa Sayın, Kocaeli Valiliği il Genel Sekreteri Metin Yahşi, Kocaeli  Emniyet Müdürü Osman çapalı, ıstanbul üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Ahmet Gökçen, Yalova üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu,  ünlü Ses Sanatçısı Selami şahin, Alp Ateş Yönetim Kurulu üyesi Yaşar Niziplioğlu, bürokratlar ve iş adamlarının yanı sıra HATAYDER üyeleri ile davetliler katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir