İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ıstihdam kurulu toplandı…

ıl ıstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali M. Celalettin Lekesiz başkanlığında önceki gün toplandı.
 
çarşamba günü saat 14.30’da Valilik Brifing Salonu’ndaki toplantıya Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Raci Coşkuner, Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefittin Canda, ışKUR ıl Müdürü Ahmet Bulanık, ıl Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Osmanoğlu, Sanayi ve Ticaret ıl Müdür Vekili Ziya Yüksel, Sosyal Güvenlik Kurumu ıl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt ve diğer kurul üyeleri katıldı.
 
Toplantıda ilk olarak, ışKUR ıl Müdürlüğü’nün gündeminde yer alan, 2010 yılının 1. döneminde yapmış oldukları faaliyetler ve 2010 yılı 2. dönem eğitimleri için kaynak planlaması, sosyal yardımlar-istihdam bağlantısı ilişkisi işbirliği protokolü, mevsimlik tarım işçileri projeleri görüşüldü. Ayrıca ışKUR ıl Müdürü Bulanık, Uzmanlaşmış Mesleki Eğitim Merkezleri Projesi (UMEM), Mesleki Eğitim çalıştayı hakkında kurula bilgi sundu.
 
Daha sonra ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gündeminde yer alan; işletmelere gönderilecek öğrenci kontenjanları, tam gün/tam yıl uygulaması yapacak okulların tespiti ile açılması ve kapatılması teklif edilen alan ve dallar şeklinde oluşturulan gündem maddeleri görüşüldü. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, kurul üyeleri konular hakkındaki görüş ve önerilerini aktardı. Görüş ve önerilerin aktarılmasının ardından toplantı sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir