İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Jandarma 170 yaşında…

Jandarma 170 Yaşında…ıçişleri Bakanı Beşir Atalay, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı…Bakan Atay, mesajında, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümünü yürekten kutladığını belirtti.

 

Atalay, “ıç güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinden sorumlu olan Bakanlığımızın en önemli bağlı birimleri arasında yer alan ve Büyük Atatürk’ün veciz tanımlamasıyla ‘yurt, ulus ve Cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı, tevazu, fedakarlık ve feragat örneği bir kanun ordusu’ olan jandarmamız, ülke saşına yayılmış teşkilatı ve kadrosuyla, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde, yarınlarından emin olarak yaşamasını sağlamak konusundaki faaliyetlerini yeri geldiğinde canını feda etmekten çekinmeksizin büyük özveri içinde başarıyla yerine getirmektedir” dedi.

 Jandarma Teşkilatının, iyi yetiştirilmiş ve çağın gereklerine göre donatılmış personeli, bina, araç, gereç ve teknolojik imkanlardan yararlanma konusunda yaptığı atılım ile güvenlik hizmetlerindeki projeli uygulamaları sayesinde vatandaşa hizmet yarışında bugünkü haklı yerini aldığını kaydeden Atalay, mesajına şöyle devam etti:

 “Jandarma Teşkilatımızın ulusal ve uluslar arası alanda ulaşmış olduğu başarı çizgisini, üstün vazife bilinci ve hizmet anlayışı ile daha üst seviyelere yükselteceğine, kendisine tevdi edilecek her türlü görevi başarı ile yerine getireceğine yürekten inanıyorum. Bu inancımın bir gereği olarak, Jandarma Teşkilatımızın yakaladığı bu ivmeyi devam ettirmesi için her türlü desteği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra sağlamaya devam edeceğiz.”

 
*******************************************

 
MHP Hatay Milletvekili ızzettin Yılmaz, 14 Haziran Jandarma teşkilatının kuruluş yıldönümünü yayınladığı mesajla kutladı.MHP Hatay Milletvekili ızzettin Yılmaz, 14 Haziran Jandarma teşkilatının kuruluş yıldönümünü yayınladığı mesajla kutladı.
 
Yılmaz kutlama mesajında,Milletimizin emniyeti, güvenliği ve huzuru için gece gündüz, yaz-kış demeden çalışan Jandarma teşkilatı yüce Türk  milletinin ve Devletimizin en büyük teminatıdır.14 Haziran 1839 yılında kurulan ve kuruluşunun 170. yılını kutladığımız Jandarma teşkilatına Türk milleti minnettardır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir