İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kadın Girişimciye Tam Destek…

Hatay Kadın Girişimcileri Derneği, Garanti bankasının başlattığı kadın girişimcilere tam destek projesiyle, işini büyütmek isteyen kadın girişimcilere kadın girişimci destek kredilerini tanıtmak amacıyla Antakya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) toplantı salonunda bir toplantı düzenledi.
 
Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, ATSO başkanı Hikmet çinçin ve çok sayıda iş kadının katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Hatay Kadın Girişimcileri Derneği(KAGıD) Başkanı Yasemin Mıstıkoğlu, Türkiye’ de kadının iş hayatına katılma oranın çok düşük olduğunu, OCED’ in dünya genelinde yaptığı araştırmaya göre Türk kadının işe katılma oranın %26.5 olduğunu bu oranın Türkiye için iyi olmadığını ifade etti.
 
Garanti bankasının başlattığı bu uygulamanın yararlı olacağını söyleyen Mıstıkoğlu, Amaçlarının ülkede çalışan kadın sayısını arttırmak olduğunu vurgulayarak, kendilerine bu konuda destek veren ATSO başkanı Hikmet çinçin ve Garanti bankasına teşekkürlerini sundu. Toplantıdaki konuşmasında işsizliğe dikkat çeken ATSO başkanı Hikmet çinçin, Türkiye’de işsizliğin çözülmesi gerektiğini dile getirerek, Garanti bankasının bu atılımını tebrik etti. Bankaların bu tür destekleyici adımlar atması gerektiğini ifade eden çinçin, bu uygulamanın diğer bankalara örnek olması gerektiğini sözlerine ekledi.
 
Toplantıda kadın girişimcilere destek kredisi hakkında bilgi veren Garanti Bankası genel müdür yardımcısı Nafiz Karadere kadın girişimcilerin Türkiye ve Dünyadaki önemini ve Garanti’nin kadın girişimcilere yönelik hazırladığı kadın girişimci destek paketi, kadın girişimci buluşmaları ve Türkiye’nin kadın girişimci yarışması hakkında bilgi verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir