İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kadınların eğitimine önem veriyoruz…

TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülay Gül kadınların eğitimine büyük önem verdikleri ifade etti.
 
‘Biz TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu olarak, içinde bulunduğumuz her etkinlikte eğitimden ve ihracatın öneminden bahsediyoruz.
 
Kurul olarak kuruluş amacımız, başta kadınlarımız olmak üzere bölgemizdeki girişimcilerimizin bilgi eksikliğini gidermek, bilgilerini tazelemek, sorunlara beraberce eğilerek çözüm yollarını aramak şeklinde özetleyebiliriz’ diyen Gül açıklamasında şu görüşlere yer verdi, “Sürdürülebilirlik kavramı ekonomi dünyasında sık kullanılan bir kavramdır.
Aşırı rekabetin büyük boyutlara vardığı günümüzde, ayakta kalabilmek için devamlı öğrenmek ve bilgilerimizi tazelemek zorundayız. önemli olan piyasadaki değişikleri önceden görmek,  hızlı bir şekilde piyasaya uyum sağlamak ve firmamızı sürdürülebilir bir şekilde yönetebilmektir ki, bu da ancak sürekli eğitimle mümkündür.
 
Kalkınma için gerekli olan dış kaynakların en önemli ayağı ihracat geliridir. Bu yüzden ülkemizin gelişmesi için devamlı bir şekilde ihracatımızı arttırmak zorundayız. Bilişim ve ulaşım sektörünün son yıllarda gösterdiği gelişim sonucu dünya küçülmüş;  hem bilgiye ulaşım kolaylaşmış hem de pazar genişlemiştir. Bu gelişim sonucunda düşünceler değişmiş, pazarlama üretimin önüne geçmiştir. Bu nedenle artık firmalar üretmeden önce pazarlamayı düşünmektedirler.
 
TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu olarak bizler de bu dünya gerçeğinden hareket ederek bölgemizde zaten var olan ihracat sektörünü daha yukarılara taşımak konusunda biraz da olsa katkı sağlamak üzere Antakya Ticaret Borsası ile Apex Kariyer Danışmanlık firmasının işbirliği ile Dış Ticaret Mevzuat Eğitimi semineri düzenleyerek bugüne kadar ihracat yapmamış ama yapmaya niyetli olan firmalarımızı aydınlatmak,  ihracat yapan firmalarımızın ise bilgilerini tazelemek ve bu şekilde sürdürülebilir ihracatı sağlayabilmek için bu semineri düzenlemiş bulunmaktayız.
 
Bu eğitimin seminerimizin düzenlenmesinde maddi manevi her türlü katkıyı sağlayan başta TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Ali Kuseyri’ye, şahsında Yönetim Kurulu ile Meclis üyeleri ve çalışanlarına, Apex Danışmanlık firması ile Sayın Hocamız ılker Peköz’e ve bizim bu çalışmalarımızı karşılıksız bırakmayan siz değerli katılımcı firmalarımıza teşekkür eder, saygılar sunarım.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir