İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KAGıD’de Yeni Dönem

Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Dilek Karadeniz, başkanlığı aldıktan sonra ilk üye toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının ana temasını derneğin yeni projeleri ve aday üyeler oluşturdu. 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Hatay Kadın Girişimciler Derneği’nin 4.Dönem başkanlığını yürütmeye başlayan Dilek Karadeniz, Liwan Otel’de yapılan dernek yemeğinde geçmiş yılların değerlendirmesini bir slayt sunumuyla gerçekleştirdi. 
 
 
 
Karadeniz, şimdiye dek yapılan işlerin her birinin ciddi sorumluluk ve disiplinle gerçekleştiğini, bu sebeple de Hatay KAGID’in ekonomi platformunda önemli bir yer edindiğini belirterek şöyle konuştu:
 
 
 
“Gerçekleşen her projede arkadaşlarımızın ciddi emekleri var. Burada sayamayacağım kadar somut işlerin altına imza atılmış. Sadece birkaç örnek verecek olursam, kadınlara öğretilen Gümüş ışçiliği Gülay Yüceer döneminde, Okuma Parkımız, Mobing Bilgilendirmesi Yasemin Mıstıkoğlu döneminde, şimdiye dek yapılan en anlamlı proje olan Asi’nin Kızları Okuldan Hayata adlı proje Belgin ünal döneminde gerçekleşmiştir. Geçmiş dönemde çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Benim de elimden geleni yapacağıma emin olmanızı istiyorum. Dönemimin ilk etkinliğini 2 Temmuz’da yapıyoruz. Asi’nin Kızları projesi kapsamında ünlü birkaç ismi Antakya’ya davet ettik. Bu kişileri davet etmemizin sebebi meslek lisesi mezunu olmaları. Projedeki gençlerimiz de meslek liseli olduğu için onları hedeflerine ulaşmış insanlarla tanıştırmak istedik. Geçtiğimiz haftalarda konuğumuz olan Metin Uca’nın kızlarımıza söylediği gibi hayal kurmaktan korkmamalarını istiyoruz. Ama tabii ayakları yere basan hayaller“
 
 
 
Köy ilkokullarında okuyan öğrenci annelerinin mikro kredi konusunda bilgilendirilmesi ile Down sendromlu çocukların çalıştıracağı çay bahçesi derneğin bu dönem öncelik tanıdığı projeler arasında yer alıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir