İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kalemize Sahip Çıkalım…

Kuruyer Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ nden yapılan yazılı açıklamada; Türk tarihinde önemli bir yeri olan Antakyamızı çevreleyen Antakya kalesi ile “Evliya çelebi seyhatnemesinde bile övgülere layık olan 30 kilometreyi kaplayan surlarımızın durumu içler acısıdır.” Denildi.
 
Yollarının çok kötü, yol kenarlarında da hiç bir aydınlatma lambasının olmamasından şikayetçi olduklarını ifade ettikleri yazılı açıklamalarında Kuruyer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği şu ifadelere de yer verdi, “Tarihi bir öneme sahip olan Antakya Kale’ sine çıkmak isteyen, piknik yapmak isteyen vatandaşlar yolların berbat oluşundan kaleye çıkmakta zorlanmaktadırlar. Yurtdışından gelen turistler gördükleri manzara karşısında hayrete düşüyorlar.
 
 
Tarihimize sahip çıkmamızın gerektiğini her fırsatta söyleyen yöneticilerden buna bir çözüm bulmasını istiyoruz.” Ayrıca Kale gazinosu işletme sahibi ınayet Döşoğlu’ da, Antakya Kalesi yolunda ışıklandırmaların ve yolların yapılması için Kültür müdürlüğüne dilekçe verdiklerini oradan özel idareye havale edildiklerini ve sonuç alamadıklarını ifade etti. Döşoğlu: “Tarihi yerlerimize sahip çıkalım. Acilen bu eksikliklerin giderilmesini yetkililerden rica ediyorum.” Dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir