İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kalkınma Eğitimle Yakalanır…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve incelemeler yapmak üzere Hatay’ın Kırıkhan ilçesine gitti.
 
Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret çelik, Tarım ıl Müdür Vekili Bestami Zabun, ıl çevre ve Orman Müdür Vekili ıbrahim Yüzer, ıl Genel Meclisi üyesi Harun Dokgöz ile ilçe müdürleri tarafından karşılanan Vali Lekesiz, beraberindeki heyet ile birlikte ilçede yer alan çırçır fabrikasını gezerek fabrika yetkilisinden bilgi aldı.
 
Burada pamuk üreticilerinin sorunlarını da dinleyen Vali Lekesiz, pamukta kalitenin ve miktarın artırılması durumunda, ilimiz ekonomisine ve istihdama sağladığı katkının da artacağını ifade etti.
 
Fabrika gezisinin ardından, Ilıkpınar Köyü’nde salatalık, domates ve gül fidesi yetiştiren vatandaşın seralarını gezen Vali Lekesiz, üretime yaptığı katkıdan ve sağladığı istihdamdan dolayı vatandaşa teşekkür etti.
 
Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Lekesiz daha sonra ıncirli ve Demirkonak Köyleri’nde bulunan  ‘Dağ Ceylanı’ alanlarını gezerek incelemelerde bulundu.Demirkonak Köyü ılköğretim Okulu’nu da ziyaret eden Vali Lekesiz, öğrencilere çeşitli kitaplar hediye etti.
 
 Demirkonak ılköğretim Okulu Müdürü ve öğretmenleriyle bir süre sohbet eden Vali Lekesiz, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız tarafından üzerinde önemle durulan ‘Okul öncesi Eğitim’ ile okumaz yazmaz vatandaşlarımızı okuryazar hale getirmeyi amaçlayan “Ana Kız Okuldayız” kampanyaları çerçevesinde yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı.
 
 
Vali Lekesiz, şunları kaydetti:”Asıl kalkınmanın eğitimde yakalanacak başarı ile sağlanacağı bilinciyle eğitimin ilk ve en önemli dönemi olan ‘Okul öncesi’ eğitime daha çok önem veriyoruz. çalışmalarımız, okul öncesi çağında olup da okula devam etmeyen tek bir çocuğumuz kalmayıncaya kadar devam edecektir. Eğitimde feda edilecek tek bir ferdimiz bile yoktur” dedi.Vali Lekesiz, geçtiğimiz yıl çıkarılan envantere göre, ilimiz genelinde 120 bin okuma-yazma bilmeyen vatandaşımızın mevcut olduğunu hatırlatarak, ‘21. yüzyılda kültür, sanat ve tarih şehri Hatay’da bu durum kabul edilebilir bir durum değildir. ılgili bütün kurumlarımızla bu sorunun üstesinden geleceğiz. Konuyu hassasiyetle ele alacağız ve yılda en az 20 bin vatandaşımıza okuma-yazma öğreteceğiz’
 
Vali Lekesiz, gezisi kapsamında son olarak Adalar ve Gölbaşı köylerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Burada komşu köylerin muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Lekesiz, vatandaşların sorunlarını dinledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir