İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kamu Hizmeti Cezası Yeni Uygulama…

   Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, kamu hizmeti cezası uygulamasının Türkiye’de yeni bir uygulama olduğunu bildirdi.
 
      Yıldırım, hakkında Hatay 1.Sulh Ceza Mahkemesince kamu hizmeti cezasına hükmedilen B.ç ve Fevzi çakmak ılköğretim Okulu Okul Aile Birliği yöneticilerini kabulü sırasında yaptığı açıklamada, uygulamanın henüz istenilen seviyeye ulaşmadığını söyledi.
 
     Kamu kurumlarının olumlu geri bildirimlerinin kendilerini memnun ettiğini ifade eden Yıldırım, ”Kamu hizmeti cezası uygulaması Türkiye’de kısa bir süre önce başladı. Bu, hükümlünün topluma kazandırılması ve kamu kurumlarının ihtiyaçlarını bu müesseseden faydalanarak karşılaması açısından olumlu bir yöntem” diye konuştu.
 
      Yıldırım, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Denetimli Serbestlik Sistemine ve Kamu Hizmeti Cezası uygulamasına yönelik bu duyarlı davranışlarından ötürü teşekkür etti.
 
      Okul Aile Birliği Başkanı Arif Ceylan da B.ç’nin temizlik hizmeti verdiğini ve 600 saat çalışarak cezasını yerine getirdiğini ifade etti. Konuşmaların ardından Ceylan, Yıldırım’a katkılarından dolayı plaket sundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir