İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kanı Yerde Kalmayacak

Belen ilçesi Mazıcak Deresi mevkiinde, güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Er Doğukan şit için Hatay ıl Jandarma Alay Komutanlığı’nda tören düzenlendi
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Belen ilçesinde güvenlik güçleriyle terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanedeki yaşam mücadelesini kaybederek şehit olan Jandarma Komando Er Doğukan şit için, Hatay il jandarma komutanlığı’nda tören düzenlendi.
 
 
 
şehit Jandarma Komando Er Doğukan şit’in naaşı, Antakya Devlet Hastanesi morgundan alınarak ıl Jandarma Komutanlığı’ndaki tören alanına getirildi. 
 
 
 
Saygı duruşunun ardından şehit Jandarma Komando Er Doğukan şit’in öz geçmişi okundu.
 
 
 
Törende bir konuşma yapan ıl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Doğan Karaca, “şehidimizin kanın yerde kalmayacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bölmek isteyen hainler bizler var olduğumuz sürece asla emellerine ulaşamayacaklardır” dedi.
 
 
 
Karaca’nın konuşmasının ardından ıl Müftü Vekili Cafer Erol şehit Jandarma Komando Er şit için dua etti.
 
 
 
şehidin Türk Bayrağı’na sarılı cenazesi, düzenlenen törenin ardından ambulansla Hatay Havaalanı’na götürülerek askeri uçakla ıstanbul’a gönderildi. 
 
 
 
Törene, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, AK Parti Hatay milletvekilleri Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Refik Eryılmaz, MHP Hatay Milletvekili şefik çirkin, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral ünal Karaosmanoğlu, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kurum müdürleri ve askerler katıldı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir