İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaplıcalar Birliği Bşk Antakya’da

Dünya Kaplıcalar Birliği Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, Ottoman Otele övgüler yağdırdı. Gençlik iksiri Ottoman’da… Dünya Kaplıcalar Birliği Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, Antakya’ya geldi, düzenlenen basın toplantısında Ottoman Otele övgüler yağdırdı, termal otelin şifalı suyunun gençlik iksiri derecesinde etkili olduğuna dikkat çekti.

 

Ottoman Otel’de düzenlenen toplantıda otel sahiplerinden Kenan Güngör ve otel yöneticileri de hazır bulundu. Ottoman oteldeki şifalı suyun dünyada eşi benzeri bulunmayan bir özelliğe sahip olduğunu söyleyen Prof.Dr. Karagülle, yapılan analizler sonucunda kimyasal kompozisyon açısından burada eşsiz bir su ile karşı karşıya olunduğunu vurguladı.

 

Ottoman’daki suyun en önemli özelliğinin yüksek oranda iyodür maddesi içermesi olduğunu belirten Prof.Dr. Karagülle, burada litrede 16 mg iyodür bulunduğunu, bu değerin dünya genelindeki diğer termal sulardakinin yüz katı kadar olduğunu ifade etti. ıyodürün yaşlanma süreci üzerinde oldukça olumlu etkisi olduğuna dikkatçeken Prof.Dr. Karagülle, Ottoman’daki suyun başka bir yerdeki şifalı sularla karşılaştırılamayacak derecede değerli olduğunu vurguladı.
Kenan Güngör: Türkiye’de tekiz Dünyada birinciyiz …

 

Toplantıda konuşma yapan Ottoman Otel işletme sahiplerinden Kenan Güngör, otelleri ile ilgili iddialı söylemlerde bulundu. şifalı su bakımından Türkiye’de tek, dünyada birinci olduklarını söyleyen Kenan Güngör, sadece bölgeye ülke geneline değil tüm ortadoğuya hitap ettiklerini ifade etti. Kenan Güngör, Ottoman Otel’de yer alan şifalı suyun ayrıca romatizmal hastalıklar, kronik bel ağrıları, kadın hastalıkları, cilt hastalıkları, kalp-damar hastalıklarına da iyi geldiğini hatırlattı. EMıT’te ilgi odağı oldu.

 

Ottoman Otel yöneticileri de toplantıda yaptıkları konuşmalarda, EMıT furarında özel bir standda otelin tanıtımını yaptıklarını ve yoğun bir ilgi ile karşılaştıkalrını vurguladı. Hatay ili standının dışında yer alan Ottoman Oteli standının, Asi dizisi çekimlerinin yer aldığı yer ve termal suyunun özelliği ile bilhassa dikkat çektiğini belirten otel yetkilileri, EMıT fuarında tel yanısıra Antakya’nında yeteri derecede tanıtımını yaptıklarına dikkat çekti.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir