İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kasisler Değişiyor…

Antakya Belediyesi tarafından kentin muhtelif caddelerine motorlu araçların hızını kesmek için konan demir kasislere gösterilen tepki her geçen gün artıyor.
Demir aksamlı kasislerin araç lastiklerine zarar verdiğini anımsatan sürücüler, demir kasisler yerine daha modern ve araç lastiklerine zarar vermeyecek malzemeden yapılmış engellerin konmasını istedi. Günümüzde çeşitli materyaller ile üretilen hız kasislerinin; otopark, hastane, okul gibi insan kalabalığının olduğu ortamlarda, şehir içi trafiğinde, sürücülerin süratlerini azaltmalarını ve dikkatini çekmek amacı ile kullanıldığına dikkat çeken sürücüler, gelişmiş birçok şehirde caddelere kasis konulduğunu ancak kauçuktan üretilen hız kasislerinin Antakya’da olduğu gibi araç lastiklerine zarar vermediğini söylediler.
 
SAVAş: KASıSLER GEçıCı OLARAK KONDU…
Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise, Antakya kent merkezinde okullar başta olmak üzere, hastane ve yayaların yoğun olarak bulundukları noktalarda konan kasislerin geçici olarak konduğunu söyledi. Gelişmiş şehirlerde mevcut kasisler üzerinde çalışma yaptıklarını anlatan Savaş, “Bu konuda çalışmalarımız var. Caddelerimize modern kasisler koymak istiyoruz. Kauçuktan imal edilmiş modern görünümlü baklava dilimleri şeklindeki kasisler, kullanım koşulları göz önüne alınarak özel olarak formüle ediliyor. önümüzdeki süreçte hâlihazır kasisler modern ve araç lastiklerine zarar vermeyen bu modeller ile değiştirilecek” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir