İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Katiller Aramızda Geziyor…

Antakya Gazeteciler Cemiyeti Basın ve Demokrasi şehidi, Gazeteci Uğur Mumcu’ nun ölümünün 17. yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Ahmet Abdullahoğlu: “Basın ve Demokrasi şehidi, Uğur Mumcu üstadımızı ölümünün 17. yılında yine saygıyla anıyoruz.
Karanlık güçlerin 24 Ocak 1994 günü arabasına yerleştirilen bombanın patlatılmasıyla şehit edilen Atatürk ılke ve Devrimlerinin yılmaz savunucusu Uğur Mumcu’nun hala katillerinin yakalanmaması, demokrasimiz açısından utanç verici bir olaydır.
 
Katillerinin 17 yıl aradan geçmesine rağmen hala ellerine kollarını sallaya sallaya gezmeleri, karanlık güçlere cesaret verdiğini niye kimse kabul etmiyor?
Demokrasiyi savunan, Atatürk ilke ve Devrimlerini benimsemesinden başka, halkına doğruları anlatarak aydınlanması yolunda çaba gösteren Basın ve Demokrasi şehidi Uğur Mumcu’yu aziz hatırası önünde b.ir kez daha eğilirken, katillerinin bulunması için, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşamasını isteyen tüm güvenlik kuvvetlerine yakalamaları için hareket geçmeleri çağrısında bulunuyoruz.” Dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir