İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kavak Vali’yi ziyaret etti…

Akdeniz Yaş Meyve ve Sebze ıhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kavak’ın Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i ziyaret ederek, Hatay ilinin yaş meyve ve sebze ihracatındaki yeri ile ilgili rakamlarla bilgilendirmesi ardından bir açıklama yapan Vali Lekesiz, Hatay’ın Türkiye’nin yaş meyve ve sebze ihracatının yüzde 25’ni tek başına yapmasının önemine vurgu yaptı.
 
Birleşik Sanayici ışadamları Derneği’nin kendisine düzenlediği nezaket ziyareti sırasında konuşan Hatay Valisi Lekesiz, “Hatay’da çok güçlü bir ticaret kültürü var. ılimiz Hatay Türkiye’nin yaş meyve ve sebze ihracatının yüzde 25’ni tek başına yapıyor. Bu da güçlü bir ticaret kültürüne sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bu güçlü ticaret kültürü Hatay için oldukça önemli bir avantajdır. Bu avantajı kullanabilmek için ne gerekiyorsa yapılmalıdır” dedi.
 
ıskenderun’da sanayi, Antakya’da ticaret…
 
“ıskenderun’un sanayisi nasıl gelişmişse, Antakya’nın da ticareti gelişmiştir. Bu yüzden burada bir fuar alanı açılabilir. Projeyi uygun görülmesi halinde, ıl Stratejik Planına da ekleyebiliriz” diyen Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, hatırlanacağı üzere, Akdeniz Yaş Meyve ve Sebze ıhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kavak’ın kendisini ziyaretinde de Yaş meyve ve sebze ihracatı ile ilgili açıklamalar yapmış ve Hatay ilinin bu alanda yaşadığı en büyük sıkıntılar arasında yer alan kayıt sisteminin (Envanter) çalışmasının gerekiyorsa Valilik eliyle yapılabileceğini hatırlatmıştı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir