İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaya: Bizi unutanı unutmayacağız…

Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Kemal Kaya, halkın ağız diş sağlığı hizmetlerine ulaşmak için sadece kamu kurumlarına başvurabildiğini bildirdi.
 
Başkan Kaya, Ulus alanındaki eylemde yaptığı basın açıklamasında, “Diş hekimlerini ve örgütlü gücü Türk Diş Hekimleri Birliği’nin taleplerini görmezlikten gelen siyasi iktidarı unutmayacaklarını” kaydetti. çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Sağlık Bakanı ve Maliye Bakanları’nın ve bürokratlarının katıldığı toplantı sonrası muayenehanelerden hizmet alımının ağız-diş sağlığı hizmetlerinin halka sunumu açısından uygun olduğu kararı alındığını ve teknik çalışmalara başlandığını hatırlatan Kaya, şöyle devam etti: “Yetkililerin, en geç Eylül ayında hizmet alımının başlayacağı yönündeki açıklamaları nedeniyle hastalarımız tedavilerini ertelemeye başlamış ve bu yüzden zaten kriz nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan meslektaşlarımız ikinci bir açmaza sürüklenmiştir.
 
Halkımız ağız diş sağlığı hizmetlerine ulaşmak için sadece kamu kurumlarına başvurabiliyor. Kamu yatırımlarının son derece yetersiz olması nedeniyle hizmet alabilmek için aylarca, hatta yıllarca sıra beklemek zorunda kalmaktadırlar. Türk Diş Hekimleri Birliği olarak sunduğumuz teklif, bir yandan halkın ağız diş sağlığı hizmetlerine ulaşmasını kolaylaştırırken, diğer yandan düşük kapasite ile çalışmak durumunda kalan diş hekimi muayenehanelerinin verimli şekilde kullanılmasını sağlamak üzere son derece dikkatli hazırlanmıştır.” Başkan Kaya, yıllardır süregelen ağız diş sağlığının görmezden gelinmesi politikalarının devam ettiğini ileri sürerek, “Uygulanan yanlış politikaların en belirgin sonucu ise ağız diş sağlığı göstergelerinin gelişmiş ülkelerin çok gerisinde olmasıdır” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.