İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kayıt parası ödenmeyecek…

ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, dün sona eren 2008-2009 eğitim ve öğretim yılının genel bir değerlendirmesini yaptı. Genç, bu yılın öğrenci rakamlarına göre Hatay’da 250 öğretmen açığı bulunduğunu ve tüm okullarda ikili eğitime geçilmesi halinde 500 derslik açığının ortaya çıkacağını söyledi.
 
Türkiye’deki en büyük sorunun kaynakları iyi kullanamamak olduğunu ifade eden Genç, il Milli Eğitimin bütçesinde bulunan kaynakları, tüm ilçelere adil bir şekilde yaptıklarını belirterek, “Elimizdeki imkanları kullanırken her zaman adil davrandık. Hiçbir şekilde torpil söz konusu olmadı. Bir torpil yapıldığını söyleyen varsa, gelip ispatlasın ben görevimden istifa etmeye hazırım” dedi. Sadece eğitime değil, öğretime de önem verdiklerini söyleyen Genç, yazın tüm okulları masaya yatıracaklarını ve bunu sadece SBS ya da öSS sonuçlarına göre değil, okulları her konuda değerlendirerek yapacaklarını söyledi.
 
VELıLERDEN KAYIT VE HADEME PARASI ALINMAYACAK
 
Okullardaki kayıtlara da değinen Genç, “Bu yıl ben kendi çocuğumu dahi istediğim okula kaydedemem. Bundan sonra TUıK’te kayıtlı adresi neresiyse oraya kayıt yapmak zorundadır. önümüzdeki eğitim öğretim yılı için kayıt yaptıracak öğrenciler için hiç bir okulda velilerden, kayıt adı altında zorunlu bağış toplanamaz. Böyle bir durumla karşılaşan veliler, bize başvuru yapabilir” şeklinde konuştu.
 
Genç, velilere bir müjde daha vererek, “Gelecek yıl hademe paraları adı altında sizden kimse para talebinde bulunmayacak. Tüm okulların hademe parasını Milli Eğitim karşılayacak” dedi. Hatay’daki eğitim kurumlarının sayıları hakkında da bilgi veren Genç, Hatay’da 302 bin civarında öğrenci, 786 tane okul, 12 bin 731 kadrolu öğretmen ve 2 bin civarında da kadrosuz öğretmen bulunduğunu sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir