İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kendi Öldü ama Adı Kaldı…

Hatay eski Valilerinden ısmet Gürbüz Civelek ilimiz Hatay’da Valilik yaptığı 2 aylık kısa görev süresi sonrasında hatırlanacağı üzere geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını kaybetmişti. Civelek’in aramızdan ayrılışının üzerinden 7 yıl geçti. Ancak ilimiz Hatay’a 2 ay gibi kısa sürede getirdiği canlılık yarattığı farklılık halen unutulmadı.
 
Bu farklılığı yaşayanlardan sadece biri olan Fecir Bozkurt adındaki özürlü vatandaşımız, 2002 yılında rahmetli Vali Civelek’in kendisine hediye ettiği ve bugün değeri 1000 lira civarında olan boya sandığıyla yaşamını ve sahibi olduğu 4 çocuğunun geçimini sağlıyor. O anı unutmadığını anlatan Ayakkabı boyacısı özürlü vatandaşımız Fecir Bozkurt, derme çatma bir sandıkla ayakkabı boyacılığı yaparken kendisine rastlayan Hatay rahmetli valisi ısmet Gürbüz Civelek’in kendisini gördüğünü ve yaşam hikâyesini dinlediğini söyledi.
 
400 LıRA YARDIM YAPMIşTI
 
2002 yılında kendisine Sosyal Yardımlaşma Fonundan 400 kendi cebinden ise 100 lira yardım yaptığını hatırlatan Ayakkabı boyacısı Bozkurt, “O gündür, bugündür Sayın Valime rahmet okur tüm dualarımda kendisine ayrıca yer ayırırım. O gün benim için yaşamamın en şanslı günüydü. Tesadüfen köprüden geçerken beni gördü. Herkes gibi halkın arasında dolaşıyordu. Beni görünce bana doğru yaklaştı. Ben başta onun vali olduğunu bilmiyordum. Kaç çocuğum olduğunu ve ne yaptıklarını sordu. özürlülük derecemi öğrenmeye çalıştı. Hepsini kendisine anlattım. Yanındakilere not tutturdu. çıkardı cebinden bana o zaman 100 milyon para verdi. Birkaç gün sonra da Sosyal Yardımlaşma Fonundan bana 400 milyon daha verildi. Sandığımı yeniledim ve işim genişledi. Sandığıma da küçük bir tabela asarak bu sandığın bana rahmetli valimden hatıra kaldığını yazdım” dedi.
 
SANDIğIM BüYüK, BELEDıYENıN YAPTIğI YER SIğMIYOR
 
3’ü kız biri erkek toplam 4 çocuğu olduğunu belirten Fecir Bozkurt’un bugün ki sorunu ise çok farklı. Rahmetli Hatay Valisi ısmet Gürbüz Civelek’in katkılarıyla sahip olduğu sandığı diğer arkadaşlarının sandıklarından daha büyük. Bu nedenle Belediyenin ayırdığı yerler kendisinin sandığını kapsamaktan uzak. Yazın güneşin, kışın ise yağmurun altında mesleğini icra etmeye çalışıyor. Belediye Başkanı Lütfü Savaş’tan bu konuda kendisine yardımcı olmasını istiyor.
 
Haber_özyurt

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir