İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kendini Keşfet Projesi Hatay da

Sabancı üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri Hatay Kendini Keşfet Yarıyıl Projesi’nde 18 üniversiteli gönüllü, Hatay’ın Altınözü ilçesindeki ınönü ılköğretim Okulu’nda okuyan öğrenciler ve Erdem özel Rehabilitasyon Merkezi’ndeki down sendromlu çocuklar olmak üzere toplam 200’e yakın öğrenciyle çalışıyor. 

 

 Son 2 yıldır Kültürel Mirası Koruma teması üzerinde önemle durulan Kendini Keşfet projelerinde gençlerimiz içinde bulundukları coğrafyanın çok kültürlülüğüne daha yakından tanık olacak ve çocukların bu konudaki farkındalığını arttıracaklar. Hataylı çocuklar bir Kendini Keşfet Projesi’nde ilk kez içinde yaşadıkları kültürü ve kültürlerine nasıl sahip çıkmaları gerektiğini üniversiteli ağabey ve ablalarından çeşitli atölye çalışmaları ile öğreniyor.  

Yine Sabancı üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında 2 yıldır başarı ile uygulanan, ilköğretim çağıdaki çocuklarla engellilerin kaynaşmasını ve empati kurulmasını amaçlayan Birlikte Yaşayalım projesi de bu yıl ilk kez Hatay’da Kendini Keşfet Projesi kapsamında uygulanıyor.   

Bununla birlikte 11 yıldır süregelen Kendini Keşfet’lerde olduğu gibi çocuklar; yaratıcılıklarını, özgüvenlerini ve ifade becerilerini arttıracak eğitsel dramalar, müzikli ve sanatsal etkinliklerle, sözel ve sayısal beceriye dayalı aktivitelerle keyifli anlar ve hayatları için çok önemli anılar yaşıyorlar. Proje 7 şubat Pazartesi gününe kadar devam edecek. 

Projeye Türkiye’den toplam 14 üniversiteden 75 üniversite öğrencisi başvurdu. Yapılan elemelerle 18 üniversite öğrencisi, yarı yıl tatilini Hataylı 200 ilköğretim öğrencileri ile birlikte geçiriyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir