İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kentimizin de ormanı olacak…

Tarihi çok eski yıllara dayanan ve vatandaşlarımızca kutsal olarak kabul edilen ve Habib-i Neccar Hazretlerinin makamı olarak bilinen Habib-i Neccar Dağ yolu güzergahında bulunan dağlık bölge kentimize yakışır bir şekilde ıslah ediliyor.
 
Belediye Başkanı Savaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Mustafa Kemal üniversitesi bünyesindeki konunun uzmanı akademisyenlerce hazırlanan projede tamamen çevre dokusuna uygun doğal malzemelerin kullanılacağını ifade etti. Proje ayrıca Adana Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından da uygun görülerek onaylandı. Projede yürüyüş yolları, belirli noktalarda seyir terasları, oturma grupları ve araç otoparkı gibi vatandaşların hoşça vakit geçirebilecekleri her detay düşünüldü.
 
Projede çevre dokusuna uygun, yöremizde üretilen doğal taş ve ahşap görünümlü malzemelerin kullanılmasına özen gösteriliyor. Başkan Savaş projenin ihale sürecinin 1 ay içerisinde, yapım sürecinin ise bu yıl içerisinde tamamlanacağını, bölgenin kent insanımıza ve yerli ve yabancı turistlere layık bir görünüme kavuşacağını, ayrıca kent turizminin gelişmesine katkı sağlayacağını vurguladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.