İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KESK’ten destek turları…

26 Mayıs tarihinde hayata geçirilecek grev için, KESK öncülüğünde siyasi parti temsilcilerine yönelik destek isteme turları başlatıldı. KESK Dönem Sözcüsü Servet Kavukoğlu, KESK’e bağlı sendika başkanları ve Eğitim-Sen Hatay şubesi yönetim kurulu üyeleri dün ilk olarak CHP ıl ve Merekez ılçe örgütü’nü ziyaret etti.

     CHP’den tam destek…

   CHP il başkan vekili Kemal Camus ve Merekz ılçe Başkanı Av. Mevlüt Yeşildağ, KESK heyetini karşıladı, parti olara emeğe ve emekçiye saygılı olduklarını bildirdi ve gerçekleştirilecek greve tam destek vereceklerini bildirdi.

Ziyarette bir konuşma yapan KERSK Dönem Sözcüsü Servet Kavukoğlu, CHP’nin hassasiyetine teşekkür etti ve şunları dile getirdi: “Türkiye ‘de özelleştirmeler, işsizlik yoksulluk güvencesiz çalışma gibi sorunlar topladığında 26 Mayıs’ta greve çıkmak ve eylemi örgütlemek en doğal en meşru hakkımızdır. ıktidarın bu demokratik tepkiyi bu grevi bu eylem kararını dikkate alması gerekmektedir. 4 konfederasyonun birlikte aldığı bu kararın birlikte göğüslemesi gereklidir. Eylemi birlikte gerçekleştirmek önemlidir. Bunu gerçekleştirebildiğimiz taktirde Türkiye’deki emek hareketi açısından tarihe bir dipnot düşülecektir. Emekçilerin bir kez daha 26 Mayıs ‘ta seslerini yükseltmiş olacaktır.

 
 ışsizler yoksullar herkes 26 mayıs’ta alana çıkmalı. ışsizlerin yoksulların kamuoyu duyarlılığı ile alana çıkması gerekir. çünkü şu anda sadece kamu çalışanlarının üyelerimizin taleplerini ifade etmiyoruz. Dile getirdiklerimiz toplumsal talepler emeklisi işsizi part time çalışanı güvencesiz çalışanı 4/C’ ye mahkum edilen herkesin bu genel eyleme dahil olması lazım üretim sürecinde bulunanların grev yaparak üretim sürecinde olmayanların sokağa çıkarak genel greve dahil olmalı emekçiler kendi gündemlerini kendileri yaratmak durumundadır. çünkü gerçek gündem çalışanların üretim sürecinde olanların gündemidir bizim taleplerimizdir. Gerçek gündemi ancak böyle eylemlerle yakalayabiliriz. Esas gündem emekçilerin siyasetin emekçilerin sorununu çözmediği gündemdir. Eylemin amacı budur.

 
 Emekçilerin birleşik mücadelesinde özellikle iş yerlerinde sendika ayrımı yapmaksızın emekçilerin ortak mücadelesini hep savunduk bu sendikal stratejidir. Yeter ki iş yerinde sendika üyesi olan olmayan kim varsa mücadeleyi ortaklaştırmamız esastır. Güvencesiz çalışma insan hakkı tehdididir. Güvencesiz çalışma bir insan hakkı tehdidi oluşturmaktadır. Bütün insanların güvenceli kadrolu çalışma hakkının teslim edilmesini istiyoruz ortak aldığımız kararların sonuna kadar arkasında olacağız tek başımıza kalsak ta bu eylemi gerçekleştireceğiz. ışsizliği Türkiye’nin en temel sorunlarından biri olarak görüyoruz. Resmi rakamların iki katı işsizlik vardır kriz sermayesinin ihtiyaçları doğrultusunda yönetilmektedir. Milyonlarca insan işsiz kaldı Ucuz emek piyasası yarata bilmek için güvencesiz tamamen ortadan kaldırılmak istenmektedir. 4/C4/B uygulaması böyle devreye girmiştir. Toplumun geleceği ile özellikle çalışanlar açısından ciddi kaygılar oluşturmaktadır.” 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir