İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Keyfimizden Değil…

Antakya Abdurrahman Melek Caddesi esnafı caddelerinin paralı otopark dahil edilmesinden dolayı ikinci kez protesto eylemi yaptılar.
 

Hatırlanacağı gibi ilk eylemlerini 3 Ocak Pazartesi günü yapan Abdurrahman Melek caddesi esnafı ikinci eylemlerini dün tekrarlayarak Antakya Belediyesine ateş püskürdüler.Sebze hali önünde toplanan esnaf eski otogara kadar ellerinde “Parkmetre güle güle”, “Parkmetreye hayır”, “Altınterim çoğuma, parkmetreye değil”, “Parkmetre uygulaması istemiyoruz” pankartlarıyla sürdüler.

 
Abdurrahman Melek Caddesi esnafı ve aynı zamanda Soğuksu Mahalle Muhtarı olan Cavit Elgün esnaf adına yaptığı açıklamada, “Zaten biz para kazanamıyoruz. 10-15 yıldan beri bu caddede esnaflık yapıyoruz. Biz eşkıya değil, esnafız. Müşteri 5 dakika bile beklemeden, otopark görevlileri hemen gelip para istiyorlar. Dolayısıyla müşteri gelmiyor, biz zarar ediyoruz. Bu uygulamadan vazgeçilmesini istiyoruz.” dedi.

 
Caddeyi bir süreliğine kapatan ve eski otogara kadar yürüyen cadde esnafı, ayrıca işyerlerinin camlarına, ‘Keyfimizden değil, zaruretten istemiyoruz’, ‘Bizler hakkımızı arıyoruz, ek masraf istemiyoruz’ şeklinde dövizler astıkları görüldü.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir