İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kılıçdaroğlu: Halkı Kucaklamak Gerek…

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, ”Ali gitsin, yerine Veli gelsin” şeklinde, kişiye özgü bir değişimden söz etmediğini ifade ederek, ”Bireylere bağlanmaktan çok, belli siyasal düşüncenin, belli hedeflerin gerçekleşmesi için toplumsal çalışma başlatmamız lazım” dedi.
 
 
Yerel seçimlerde ıstanbul’da CHP’nin oylarını artıran, ancak Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanamayan Kılıçdaroğlu, seçim sonrası gündeme getirdiği değişim talebine açıklık getirdi.
 
 
Kılıçdaroğlu, seçimlerde yüzde 40 olarak belirlediği hedefini tutturamadığını, bundan sonra, partisinin verdiği görevleri yerine getireceğini ifade etti.
 
 
”CHP’nin oy oranı, geçen yerel seçimlere göre yükseldi. Bunda, sizin ve ıstanbul ıl Başkanı Gürsel Tekin’in önemli rol oynadığı yazıldı. Oy oranındaki yükselişi siz neye bağlıyorsunuz?” sorusuna Kılıçdaroğlu, ”Eğer çalışırsanız, halka giderseniz, sorunlarını dinlerseniz, onları kategorik olarak ayırmazsanız, halkın desteğini alırsınız. ıstanbul seçimleri bunu göstermiştir. Sadece ıstanbul’da değil, benzer tabloyu Antalya ve ızmir’de de görmek mümkün. Demek ki bizim halka daha fazla gitmemiz, onlarla kucaklaşmamız gerekiyor. Eğer biz bunu yaparsak, başarıyı yakalarız” karşılığını verdi.
 
 
CHP’li Kılıçdaroğlu, kendisinin Ankara’dan aday olması halinde kesinlikle bu şehirden belediye başkanı seçileceği yönünde yapılan değerlendirmelere ilişkin bir başka soruya verdiği yanıtta, varsayımlar üzerinde hiç konuşmadığını kaydetti.
 
 
CHP’nin, bundan sonraki seçimlerde nasıl bir yol izlemesi gerektiğine ilişkin Kılıçdaroğlu,”Halkla daha fazla iletişim kurmalıyız. Kahvede, evlerde, sitelerde gençlerle, kadınlarla, toplumun her kesimiyle siyasetçiler, daha fazla içli dışlı olmalı. Bizim il, ilçe başkanımızın, kadın, gençlik kollarımızın da benzer çalışmaları yapmaları gerekiyor. Eğer bu çalışmaları, sanki yarın seçim olacakmış gibi sürdürürsek, sanıyorum 2011’de güzel bir tabloyu yakalamış olacağız” diye yanıtladı.
 
 
Değişimin, halkla paylaşımı hızlandırma sürecini yakalamak anlanıma da geldiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, ”Ali gitsin, yerine Veli gelsin şeklinde, yani kişiye özgü bir değişimden söz etmiyorum. Türkiye’nin değişen dinamiklerine siyasal partilerin süratle ayak uydurması… Sorun burada yatıyor. Biz, bunu yakaladığımız zaman, Türkiye’deki değişimi yakalamış oluyoruz” diye konuştu.
 
CıHAN

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir