İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kılıçlar; eğitim sektörüyle buluştu…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Adayı Mehmet Kılıçlar,  Antakya Dershaneler Birliği Başkanı Hasan Kükrek, Meslek Edindirme Kursu sahibi Hayrettin Ateş ve Sürücü Kursu sahibi ısmail Güzelmansur’un düzenlediği toplantıda Eğitim Sektörü temsilcileriyle bir araya geldi.

 

Eğitim kurumlarının sorunlarının konuşulduğu toplantıda ATSO Başkan adayı Mehmet Kılıçlar; ATSO’da 30-40 kişilik meslek grupları olduğu halde, sayıları yüz civarında olan özel eğitim kurumları bugüne kadar ATSO’ da bir meslek grubu olarak temsil edilmemiştir. Dedi. Oysa ki dershaneleri ele aldığımızda, bugün hizmet sektöründe Türkiye’de yüz bini aşkın insanımıza istihdam sağladıkları, ülke ekonomisine katkıda bulundukları gibi özel ders gibi pahalı ve kayıt dışı yöntemler karşısında daha ekonomik ve legal bir alternatif sundukları aşikardır.

 

Bunun yanı sıra sürücü kursları, meslek edindirme kursları, kpss hazırlık kursları, yabancı dil ve bilgisayar eğitim merkezlerinin de hem misyonları hem de ekonomiye kattıkları değerlere istinaden desteklenmeleri noktasında üyesi oldukları ATSO’ ya büyük görevler düşmektedir. şekinde görüş bildiren; Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Adayı Mehmet Kılıçlar, konuşmasının sonunda NACE kod sistemine geçilmesiyle birlikte Eğitim sektörünün ticaret ve sanayi odasında grup oluşturmak için asgari üye sayısına sahip olduğunu düşündüğünü belirtti. 

 

ATSO başkan adayı Kılıçlar, Aksi durumda bile eğitim kurumlarının kendi yönetimlerinde mutlaka temsil edileceğini zira ATSO’nun yasa ve mevzuatlar da eğitime yönelik bir takım görevlerinin de bulunduğu düşünülecek olursa, eğitim kurumlarının  tecrübe ve olanaklarıyla bu alanda ATSO’ ya  ivme kazandıracağını ifade etti. Sözlerini toplantıya katılanlara teşekkür ederek tamamlayan Kılıçlar’ a sektör temsilcileri bu vesileyle başarılar diledi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir