İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kilise Vakfından Lekesiz’e Ziyaret

Altınözü ilçesi Sarılar Ayayorgi Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Mütevelli heyeti Vali Mehmet Celalettin Lekesiz’e iade-i ziyarette bulundu.  
 
 
    
H.Bozok
 
 
 
Vakfın yeni yönetiminin Altınözü’nde yaşayan hristiyan vatandaşlara ve Ortodoks cemaatine hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Lekesiz, ziyarette yaptığı konuşmasında, Hatay’ın, Akdeniz ikliminde en köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmış en özgün illerden biri olduğunu ifade ederek, “Hatay’da çok önemli bir kültürel zenginlik ve çeşitlilik var. Bu kültürel zenginlik ve çeşitlilik kentte bir sevgi, hoşgörü ve barış ortamı oluşturmuş. Kentte var olan bu hoşgörü toplumunun oluşmasında bu topraklarda yüzyıllardır yaşayan insanların emeği olduğu kadar bugün yaşayan insanların da çok büyük bulunuyor. Hatay’da süregelen bu ortamın devam etmesi adına tüm vatandaşlara sorumluluklar düşüyor. Temennimiz bu ortamın devam etmesi ve insanların her zaman barış içinde yaşamalarıdır” şeklinde konuştu.
 
 
 
Mütevelli Heyeti Başkanı Münir Paçacıoğlu da kendilerini kabul eden ve daha önce Altınözü’ndeki kiliseyi de ziyaret eden Vali Lekesiz’e teşekkür etti. 
 
 
 
Ziyarete Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş da katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir