İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kimlere Rant Sağlanıyor…

ıl Genel Meclisi’nin 3 Eylül 2010 tarihli oturumunda aldığı kararla tarım arazilerini imara açarak belirli kesimlere rant sağladığı iddia edildi.
 
ıl Genel Meclisi’nin geçtiğimiz Cuma günkü oturumunda Avaklı (üçgedik) mıntıkasında 337 parsel üzerinde bulunan 19518 m2 arazinin 5850 m2’sinde bulunan okul inşaatının 5 kata çıkarılmasına müsaade edilerek diğer kalan kısımlarında ise eğitim kompleksi yapılması istemiyle değerli tarım arazilerini rant uğruna heba etmiş oldu.
 
ıl Genel Meclisi’nin Cuma günkü oturumunda gündeme gelen komisyon raporları sonrasında oylanan ımar Tadil Teklifinde ımar Komisyonu’nun 3 red oyuna karşılık 4 AKP’li üyenin kabul oyu ile almış olduğu kararın tamamen yanlı olduğu ve bazı kesimlere rant sağladığı iddia edildi.

ıl Genel Meclisi’nde yapılan oylamada CHP gurubunun bir kısmı çekimser kalırken, MHP grubu red oyu vermesine rağmen AKP’nin oy çokluğu ile okulun 5 kata çıkarılması ve etrafında bulunan arazilerin de eğitim kompleksi gerekçesiyle imara açılması kabul edilmiş oldu.
 
Köy Kanununa göre köylerde imarın 2 kattan daha fazla olamayacağı iddia edilerek alınan kararın tamamen siyasi olduğu belirtildi. Alınan bu kararın çevrede örnek teşkil edecek olmasından ötürü AKP’nin değerli tarım arazilerini bu kararla bir kez daha öldürdüğü ve bazı çevrelere rant sağladığı iddia edildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir