İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kimsenin Gücü Yetmez

Adalet Bakanı Ergin: “Bu milletin geleceğini karartmaya, milletin arasına nifak tohumu ekmeye ve milleti kendi arasında birbirine vuruşturmaya, Allah’ın izniyle bunların gücü yetmeyecek”  
 
 
 
AA
 
 
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Bu milletin geleceğini karartmaya, milletin arasına nifak tohumu ekmeye ve milleti kendi arasında birbirine vuruşturmaya Allah’ın izniyle bunların gücü yetmeyecek” dedi. 
 
 
 
Ergin, Hatay ıl Teşkilatına Antakya Ottoman Otel’de verdiği iftarda yaptığı konuşmada, ülkede herkesin içini dağlayan, kanatan ve milleti derinden yaralayan terör hadiselerinin mübarek ramazan içerisinde de devam etmesinin kendilerini üzdüğünü kaydetti. 
 
 
 
Bu milletin kökünün çok derinlerde olduğunu vurgulayan Ergin, konuşmasına şöyle devam etti: 
“Cumhuriyetimiz genç bir Cumhuriyet ama milletimiz devlet idare etme noktasında, yönetme noktasında çok kadim bir geleneğe, geçmişe sahip.
 
 
 
 Bu coğrafyada, binlerce yıldır kardeş olarak yaşadık, barış içerisinde, huzur içerisinde. Bu coğrafyada adaletle hükmetti bu millet.
 
 
 
 Milletimizin geçmişten gelen bu özelliği bundan sonra da devam edecek. Bu milletin geleceğini karartmaya, milletin arasına nifak tohumu ekmeye ve milleti kendi arasında birbirine vuruşturmaya, Allah’ın izniyle bunların gücü yetmeyecek.
 
 
 
 Terörü bu millet geçmişten yüreğinde taşıdığı sevgiyle, kardeşlik duygusuyla ve hoşgörüsüyle yenecek ve bu coğrafyada barış, huzur ve kardeşlik iklimini sonsuza kadar yaşatacak. Terörü bu kürsüden lanetliyorum.” 
 
 
 
 “Yanlış Enformasyonlara Tenezzül Etmeyin”
 
 
 
Bakan Ergin, Türkiye’nin dini, milliyeti, mezhebi ne olursa olsun akan gözyaşını, akan kanı dindirmek için insanlık örneği sergilediğini, sürekli mazlumdan ve mağdurdan yana olduklarını söyledi. 
 
 
 
Dünyanın en ücrasında, Haiti bölgesinde deprem olduğunu ve Türkiye’nin oraya koştuğunu, yardım götürdüğünü vurgulayan Ergin, Suriye’de yapılanın da Haiti, Endonezya, Pakistan’da yapılandan farklı bir şey olmadığını vurguladı.
 
 
 
Ergin, “Buradan çok açık net ilan ediyorum. Dezenformasyonlara, toplumu yanlış bilgilendirmeye çalışanlara buradan sesleniyorum. Lütfen bu yanlış enformasyonlara tenezzül etmeyiniz. Neymiş Suriye’de Nusayri bir yönetim var diye Türkiye Suriye’ye cephe almışmış. Hiç kimse şu an yaşanan hadiseleri başka yerlere çekmeye çalışmasın. Bu mesele üzerinden bu coğrafyada nifak çıkartmaya tenezzül etmesin” dedi. 
 
 
 
“10 Yılda Demokrasinin Kalitesini Yükseltme Adına önemli Adımlar Atıldı”   
 
 
 
Ergin, 2002 yılından bu yana iş başında olan AK Parti’nin iktidardaki onuncu yılını idrak ettiğini, bu süre içerisinde ülkede önemli hizmetlerin yapıldığını vurguladı. 
 
 
 
Gösterilen gayret sonucunda Türkiye’nin çok önemli neticeler aldığını belirten Ergin, milletin hükmetme, hakimiyet sahibi olarak yönetimi belirleme hakkını kesintisiz sürdürebilmesi için demokrasinin kalitesini yükseltme çalışmalarında da önemli adımlar atıldığını söyledi. 
 
 
 
Ergin, demokrasinin kesintiye uğramadan sürdürülebilir kılınması ve standartların yükseltilmesi için anayasa değişikliklerinin ve referandumun yapıldığını, bunların sonucunda yargı sisteminde önemli adımların atıldığını, 12 ayda vatandaşın kesinleşmiş mahkeme kararıyla buluşmasını sağlayacak tedbirler alındığını kaydetti. 
 
 
 
Geçen yılın ilk 5 ayında Yargıtay’ın ceza dairelerinde 60 bin dosyanın karara bağlandığını ifade eden Ergin, şöyle devam etti: 
 
 
 
“2012 yılının ilk 5 ayında aynı ceza dairelerinde karara çıkan dosya sayısı 208 bin. Yargıtay’daki mesai üçe katladı. çalışma, verim ve davaların çabuk bitmesi vatandaşımızın adaletle buluşmasının gecikmemesi adına önemli mesafeler alındı. Buradan şunu ifade etmek istiyorum, bir yıl sonra hukuk mahkemelerinde davalarımız bir senede sonuçlanacak.
 
 
 
 1,5 ile 2 yıl sonra ise ceza mahkemelerindeki davalarımız inşallah bir yılda tamamlanmış olacak. Türkiye’nin hayal edemeyeceği bir neticeyle buluşmuş olacağız. Bu aziz millet yıllar yılı adliye kapılarında beklediği, özlemiş olduğu bağımsız, tarafsız ve etkin yargı sistemiyle inşallah bir yıl sonra buluşacak.” 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir