İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kınama mitinginden anlamlı mesajlar….

ıskenderun’ da 7 askerin şehit edilmesi ve yaşanan diğer terör olayları nedeni ile Antakya merkezde 04-06-2010 ‘da şehide saygı ve terörü kınama mitingi düzenlendi.

Antakya’da etkin ve saygın kuruluşlar olan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Antakya Ticaret Borsası ve Hatay Esnaf Odaları Birliği tarafından geniş katılımlı bir terörü kınama mitingi gerçekleştirildi.

Mitingde söz alan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet çinçin: “Tüm insanlık dışı olayları kınıyoruz.”  dedi.

çinçin konuşmasında: “Devletimizi ekonomik veya siyasi yönden zayıflatmak ve bölmek için yıllardır kanlı eylemlerine devam eden terör örgütü, birkaç gün önce ö haince bir saldırı gerçekleştirmiş ve ıskenderun ilçemizde 7 evladımızın hayatına kastetmiştir.
Bizler de bugün burada devletimizin güvenliği, bağımsızlığı ve özgürlüğü uğruna şehit düşen 7 evladımız ve yaralı Mehmetçiklerimiz için toplandık. Buradan ıskenderun’da yapılan hain saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralı askerlerimizin de bir an önce şifa bulmalarını temenni ediyoruz.

Buradan yıllardır kanlı eylemleri ile ülkemizi bölmeye çalışan terör örgütüne milli birlik ve beraberliğimizi güçlü bir şekilde göstererek kenetlenerek ve sımsıkı ayakta durarak cevabımızı en iyi şekilde vereceğimize inanıyorum. Ayrıca buradan ifade etmek isterim ki; bizlerin Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve polis teşkilatımıza güvenimiz tamdır. Bundan sonra da terörle mücadeleye artan bir kararlılıkla devam edeceklerinden hiç şüphemiz yoktur.” dedi.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet çinçin, şöyle devam etti: “Bizler, kim tarafından olursa olsun, herhangi bir hedefe ulaşmak için terörü araç olarak kullanmanın ahlâkî ve insanî olmadığı inancındayız. Masum insanların ölümüne ve her yönden mağdur olmalarına sebep olan bir inanış, sadece haksızlığın ve adaletsizliğin göstergesidir.Biz de Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ıskenderun’da şehit edilen 7 evladımıza yapılan hain saldırıyı ve terör örgütünün yurt içinde yaptığı tüm insanlık dışı eylemlerini kınıyoruz. Benzer olayların yaşanmaması, akan kanlara ve yanan yüreklere yenilerinin eklenmemesini diliyoruz.

Ayrıca Gazze’ye insani yardım götüren gemilerde masum insanlara yapılan saldırıyı da kınıyor, silahsız ve savunmasız insanların öldürülmesini hiçbir surette insanlıkla bağdaştıramıyoruz. ısrail’in yaptığı bu eylem dünya barışına büyük bir darbe indirmiştir. Terörün milleti, dini ve ırkı yoktur. Masum insanların hayatına yapılan her türlü insanlık dışı kanlı eylemleri lanetliyoruz. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımızın da bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz.”
 
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir