İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırıkhan’da Bol Ödüllü Turnuva…

       2009-2010 Hatay Bölge ve ıl Temsilciliği’nin faaliyet programında yer alan 2010 Kırıkhan Yatılı Bölge ılköğretim Okulu 1. Satranç Turnuvası, üç yüzü aşkın katılımla ve görkemli bir açılış töreniyle başladı.

 2010 Kırıkhan Yatılı Bölge ılköğretim Okulu 1.Satranç Turnuvası ’nın başhakemliğini Bedrettin Günay, başhakem yardımcılığını Bülent Aşkar, Ahmet Uçtu, Mahir Dağ ve on beş hakem üstlendi.   

       ılimiz Hatay da ve Kırıkhan’da da bir ilk olan Kırıkhan Turnuvası’nda merkez ve merkeze bağlı ilçelerden yoğun katılımıyla ve destekçileriyle göz doldurdu. Bol ödüllü turnuvaya Hatay Valiliği, Kırıkhan Kaymakamlığı, Kırıkhan Belediyesi, Gençlik ve Spor ıl Müdürlüğü desteklerini sundu.

 Açılış töreninde Vali Vekili ısmail Kara, Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret çelik, Gençlik ve Spor Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu ile ıskenderun ve Kırıkhan ılçe Müdürleri, Kırıkhan Belediye Başkanı Vekili, ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü temsilen Bedirhan Umaç, ılçe Milli Eğitim Müdürü Hanefi Kavak, Türkiye Satranç Federasyonu Hatay Bölge ve ıl Temsilcisi Sultan Daban hazır bulundu.

      Turnuva açılışında Kırıkhan YıBO Müdürü Ali Rıza YILMAZ konuşmasında; “Eğitim alanında ilçemize büyük katkısı olan ve bu turnuvanın düzenlenmesinde bizlerden teşvik ve desteğini esirgemeyen başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere ıl Eğitim Müdürümüze, ılçe Eğitim Müdürümüze ve özelilikle sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Ayrıca turnuvayı onurlandıran herkese teşekkürlerini iletti.      

     Turnuvanın açılışında kürsüye çıkan bir diğer isim Vali vekili ısmail Kara, satranç sporunun bölgemizde giderek yaygınlaştığını, Hatay Bölge ve ıl Temsilciliği’nin bu konudaki emeğinin azımsanmayacak düzeyde olduğunu, bundan sonra da satranç sporunun daha fazla gelişeceğine inandıklarını belirtti. Bu sporu desteklemekten çekinmeyeceklerini de ifade etti.        
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir