İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kirli havayı soluyoruz…

AB’ye üye ya da üye adayı ülkelere AB Mevzuatlarının tanıtımını ve aktarımını yapan Avrupa Birliği Genişleme Genel Müdürlüğü’nün, TAıEX Kurumu, Hatay ve Kahramanmaraş’ ta çevre ile ilgisi bulunan kurum ve kuruluşlara “Hava Kalitesi Yönetimi Semineri” düzenledi.
 
Seminer Başkanı AB Mevzuatı Bölgesel çevre Eğitim Uzmanı Abdullah Lütfi Kılıçoğlu, Hatay ve Kahramanmaraş bölgelerindeki endüstrileşme, trafik, enerji üretimi ve tüketimi gibi nedenlerden dolayı soluduğumuz havanın kirlendiğini söyledi. Kılıçoğlu, düzenledikleri seminerin ana amacının AB ve Türkiye’deki hava kalitesi politikaları ve uygulamalarını göstermek, lokal ve üye ülke uzmanlarının hava kalitesi yönetimine dair bilgi ve deneyimlerinin değişimini temin etmek ile katılımcılarda konuya ilişkin farkındalığı arttırmak olduğunu ifade etti.
Seminerde; ıspanya Bölgesel çevre Su şehircilik ve ıskan Bakanlığı’ndan Francisco Javier Gonzalez Vidal, “Hava Kalitesi Kontrolü ve Lokal Temiz Hava Planı” Romanya çevre Koruma Ajansı’ndan Gabriela Boca, “Ulaşımdan Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Uygulamaları” ve Almanya Geoinformation Servisi’nde Hartmut Behrend “Ortam Havası üzerine AB Yasal çerçevesinin Takdim edilmesi” konuları hakkında katılımcılara bilgi verdiler. Antakya Narin Hotel’de düzenlenen seminere; Hatay ve Kahramanmaraş illerinin ıl çevre Orman Müdürlüklerinin, üniversitelerin, belediyelerin ve sanayi kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir