İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köklere Giden Yol

    Romanya, Bulgaristan ve Türkiye’de tarihi turistik bölgeleri gezerek incelemeler yapan bir grup, bugünlerde Antakya’da bulunuyor. Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ziyarete gelen 22 kişilik grubu belediye binasında kabul etti. 
      Antakya’da bulundukları sürede gruba MEB şube Müdürü ıbrahim Kuyubaşıoğlu rehberlik yapacak. ılköğretim ve okul öncesi öğretmenlerinden oluşan ekip; Romanya, Bulgaristan ve Türkiye’de yapılan araştırma ve inceleme gezileri sonucunda “Köklere Giden Yol” adında bir kitap hazırlanacağını ifade ettiler. Antakya’da yapacakları geziler de tarihi ve turistik yerleri inceleyerek kitapta yer vereceklerini dile getirdiler.
 
    Başkan Savaş, Antakya’nın tarihi geçmişi ile Dünyanın sayılı şehirleri içinde bulunduğunu ifade ederek, “Yaşadığımız kent, tarih açısından milattan önceki dönemlere kadar dayanmaktadır. Bu nedenle kentimizin zenginliği azımsanmayacak ölçüde eskidir. Antakya’nın adı ıncil ve Kuran’da geçmektedir. Gittiğiniz ülkelerde Antakyamızın tarihi ve kültürel zenginliğinden bahsetmeniz bizler için memnuniyet verici olacaktır” dedi. Başkan Savaş, konuklarını ağırladıktan sonra anı olarak grup başkanına bazı hediyeler verdi. Ayrıca Başkan Savaş tarafından ekibe, çalışmalarına başlamadan önce bilgi edinmeleri için, Antakya Belediye Meclis Salonu’nda, ıngilizce olarak Antakya tanıtım CD’si izletildi. Antakya’nın tarihi, turistik yerlerini, mutfağını ve kültürel değerlerini tanıtan CD’yi izleyerek fikir edindiklerini, gezi programlarını bu şekilde daha rahat yapacaklarını belirten ekip başkanı ve üyeleri Başkan Savaş’a teşekkür ettiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir