İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kolları Sıvadı

Hatay Tabipler Odası’nın, bir yandan kentin tarihi dokusunun korunmasına ve gelecek kuşaklara aktarılmasına destek olmak, diğer yandan hekimlerin birbiriyle temas edebilecekleri bir zemin oluşturmak amacıyla satın aldığı eski Antakya evi’nin restorasyon çalışmaları başladı
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
Hatay Tabipler Odası’nın, hekimlerin birbiriyle temas edebilecekleri bir zemin oluşturmak amacıyla satın aldığı eski Antakya evi’nin restorasyonu, burada verilen bir kokteylle başlatıldı.
 
 
 
Kokteyle, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kültür ve Turizm ıl Müdürü Aysun çelenk, Halk Sağlığı ıl Müdürü Sabahattin Yılmaz, bazı sendika ve sivil toplum örgütü başkanları ile çok sayıda doktor katıldı.
 
 
 
Kokteylde bir konuşma yapan Hatay Tabipler Odası Başkanı Selim Matkap, insanın ve insana bağlı değerlerin bir anlam taşıması ve çağdaş dünyada bir varlık göstermesi için kentleşmenin ve kentlileşmenin kaçınılmaz bir yöntem olduğunu belirterek, Kentleşmenin ve kentlileşmenin en somut göstergesinin “Kent Estetiği” olduğunu söyledi.
 
 
 
Bu noktadan hareketle kentlileşmek, Antakya’nın daha çağdaş bir estetik görüntüye kavuşmasına katkıda bulunabilmek amacıyla, Hatay Tabipler Odası olarak 4 yıl önce, 248 metrekare alana oturmuş, yaklaşık 100 yıllık bir eski Antakya evi’ni satın aldıklarını kaydeden Matkap konuşmasını şöyle sürdürdü:
“4 yıl önce gerçekleştirmiş olduğumuz projenin bölge anıtlar kurulunda tescili gerçekleşti, röleve, restitüsyon ve restorasyon projeleri de çizildi.
 
 
 
 Bugün itibariyle de restorasyon çalışmalarını başlattık. Projenin hayata geçirilmesi noktasında çaba sarfederek,  elini taşın altına koyan herkese teşekkür ediyorum”
 
 
Kokteyle katılarak kısa bir konuşma yapan Antakya Belediye Başkanı Savaş, sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde, yaşadıkları kentin tarihi dokusuna katkı sağlayan Tabipler Odası’na teşekkür ederek, Antakya Belediyesi olarak, gerçekleştirilen bu güzel çalışmaya destek vereceklerini ifade etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir